اخبار

وزیر دفاع آمریکا: به برتری نظامی اسرائیل پایبندیم

وزیر دفاع آمریکا: به برتری نظامی اسرائیل پایبندیم

وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا گفت که واشنگتن به برتری نظامی و اطمینان از قدرت دفاعی اسرائیل در برابر تهدیدات ایران متعهد است.

وزیر دفاع آمریکا: به برتری نظامی اسرائیل پایبندیم

 به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، «لوید آستین» وزیر دفاع ایالات متحده پنجشنبه شب در دیدار با «بنی گانتس» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در واشنگتن بر پایبندی واشنگتن به برتری نظامی اسرائیل تأکید کرد.

وزیر دفاع آمریکا تصریح کرد: «واشنگتن به برتری نظامی و اطمینان از قدرت دفاعی اسرائیل در برابر تهدیدات ایران متعهد است».

به گزارش الجزیره، آستین افزود: «هدف ما تحقق امنیت پایدار برای اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها است و ما بر ضرورت کاهش تنش در کرانه باختری و قدس تأکید داریم».

از سوی دیگر، بنی گانتس وزیر جنگ رژیم صهیونیستی عنوان کرد: « زمان آن فرا رسیده که اقدامات دیپلماتیک برای جلوگیری یا به تعویق انداختن عملیات نظامی در منطقه صورت بگیرد».

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی همچنین گنبد آهنین را یک سامانه دفاعی کارآمد خواند و اظهار داشت که «این سامانه جان صدها اسرائیلی را نجات داد و بیش از 1400 موشک و راکت را رهگیری کرد».

وی همچنین به وزیر دفاع آمریکا گفت: «گفت‌وگوی ما با واشنگتن برای اطمینان از اینکه هرگونه توافق با هدف جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای صورت خواهد گرفت، مهم است».

ادعای بنی گانتس درباره کارآمدی گنبد آهنین در حالی است که برخی از مقامات اسرائیلی پس از جنگ اخیر غزه اذعان کردند که گنبد آهنین کارآمد نیست.

لیندسی گراهام سناتور ارشد آمریکایی اخیرا با بیان اینکه واشنگتن یک میلیارد دلار برای بازسازی و ارتقای سامانه موشکی گنبد آهنین اسرائیل اختصاص خواهد داد، گفت: انتظار دارم واشنگتن هر چه سریعتر مجوز لازم برای اختصاص یک میلیارد دلار برای بازسازی و تجهیز سامانه موشکی گنبد آهنین اسرائیل را صادر کند.

بنی گانتس دیشب در آستانه سفرش به واشنگتن اعلام کرد که سفر کوتاهی به آمریکا خواهد داشت، اما این سفر برای تضمن امنیت اسرائیل بسیار مهم است.

روز سه شنبه، بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در اظهاراتی مدعی شد که به هر قیمتی با برنامه هسته‌ای ایران مقابله می‌کند، حتی اگر این کار باعث بروز تنش میان اسرائیل و آمریکا شود.

انتهای پیام

منبع خبر

وزیر دفاع آمریکا: به برتری نظامی اسرائیل پایبندیم
www.tasnimnews.com

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا