اخبار

مصلحی: احتمال دستگیری احمدی نژاد؟ او اصلا تهدیدی برای نظام نیست؛ مسئله را بزرگ نکنید

مصلحی: احتمال دستگیری احمدی نژاد؟ او اصلا تهدیدی برای نظام نیست؛ مسئله را بزرگ نکنید

مصلحی درباره اینکه آیا با توجه به سخنانی که محمود احمدی نژاد بیان می کند، امکان دستگیری او هست یا خیر؟ گفت: آقای احمدی نژاد برای نظام تهدید نیست و موضوع را بزرگ نکنید. همان زمان که ایشان تحصن کردند و ۱۰ روز در خانه ماندند به ایشان گفته شد، افرادی که به شما رای دادند به دلیل نگاهی بود که به حضرت آقا داشتید. در همان سال ۸۸ همان مردمی که در خیابان‌ها حاضر شدند وقتی سخنان حضرت آقا مطرح شد، کنار کشیدند و به پیاده رو رفتند.

مصلحی: احتمال دستگیری احمدی نژاد؟ او اصلا تهدیدی برای نظام نیست؛ مسئله را بزرگ نکنید

ایرنا- نامزد انتخابات میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری گفت: رهبر انقلاب۲ سال پیش در جمع خبرگان فرمودند که خبرگان باید از دستگاه‌های مختلف مطالبه‌گری کنند و این مطالبه‌گری باید از دستگاه‌های اجرایی، قضائیه و مقننه انجام شود.بر همین اساس وارد این عرصه شدم تا مسیر مطالبه‌گری را باز کنم.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، حجت الاسلام «حیدر مصلحی» روز شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به مغفول ماندن نقش و جایگاه مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: جایگاه مجلس خبرگان رهبری به درستی به آن پرداخته نشده و جوانان امروز از نقش مجلس خبرگان آگاه نیست.

وی افزود: زمانی کسی فکر نمی‌کرد که روزی امام را از دست بدهیم. اما مجلس خبرگان رهبری به درستی نقش خود را ایفا کرد و فردی را انتخاب کرد که ما امروز پیشرفت نظام مقدس انقلاب اسلامی به رغم توطئه های دشمن می‌بینیم.

مصلحی با بیان اینکه توطئه‌های سرویس های جاسوسی طبق گفته خود آنها می توانست هر کشوری را نابود کند، گفت: استکبار بر این موضوع تاکید دارد که به رغم همه این هزینه‌ها هنوز نتوانستند در مقابله با انقلاب اسلامی به موفقیت برسند.

نامزد انتخابات میاندوره‌ای مجلس خبرگان رهبری افزود: در جنگ، ‌فتنه ۸۸، تهاجم فرهنگی سرویس‌های جاسوسی هزینه های زیادی را برای غلبه بر نظام مقدس جمهوری اسلامی انجام دادند ولی با درایت رهبر معظم انقلاب هیچ گاه نتوانستند به موفقیت برسند و این کار مجلس خبرگان رهبری است که کاری فنی، تخصصی، فقهی و علمی است.

وی کار مجلس خبرگان رهبری را فنی تخصصی فقهی و علمی عنوان کرد و افزود: رهبر معظم انقلاب حدود ۲ سال پیش در جمع خبرگان فرمودند که خبرگان باید از دستگاه‌های مختلف مطالبه‌گری کنند و این مطالبه‌گری باید از همه دستگاه‌های اجرایی، قضائیه و مقننه انجام شود و بنده پیگیر این مطالبه‌گری بودم. بر همین اساس وارد این عرصه شدم که با سایر اعضای خبرگان این مسیر مطالبه‌گری را باز کنم.

مصلحی با بیان اینکه مردم خواسته‌های مادی خود را از اندیشه‌های انقلابی خود جدا می‌کنند، گفت: استکبار در فتنه ۸۸ تلاش کرد سن کم جامعه را به میدان بیاورد ولی دشمن هنوز ملت ایران را نشناخته است و این ملت را امام و رهبری شناختند. یکی از مشخصات امام (ره) توجه به همه ارکان جامعه بود و در روزهای تاسوعا و عاشورا بینید که همه جور آدم در هیات‌ها هستند و برای امام حسین اشک می‌ریزند. امام در سخنرانی‌های خود نیز همین نکته را می‌گوید که به همه ملت توجه دارد و می‌گوید که انقلابی ها در تاسوعا و عاشورا نمود خواهند یافت.

وی با اشاره به فننه ۸۸ تصریح کرد: در این فتنه برخی از مردم درباره گرفتاری‌های خود شعار دادند و در این بین سلطنت طلب‌ها و معاندین نیز وارد جمعیت شدند و علیه نظام شعار دادند ولی تا این بخش وارد جمعیت شعار دهنده شد، قشر مردم که فقط دغدغه برخی از مطالبات خود را داشتند، کنار رفتند و اعلام کردند که ما با نظام مشکلی نداریم.

مصلحی در ادامه درباره جایگاه خبرگان رهبری در کشور گفت:‌ وقتی درباره مطالبه‌گری صحبت می‌کنیم، صحبت درباره خواسته‌های ولی فقیه از دستگاه‌های مختلف است و وقتی رهبر معظم انقلاب از سیاست‌های مختلف صحبت می‌فرمایند، در حقیقت رهبری از سیاست‌های کلان می‌گویند که حتی مجلس شورای اسلامی باید جزء مطالبات شورای نگهبان محسوب شود. حتی خبرگان رابط بین مردم و ولی فقیه هستند و مطالبه‌گری باید جزیی از وظایف خبرگان رهبری محسوب شود.

نامزد انتخابات میان دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه جایگاه ولی فقیه، جایگاه معرفتی و خاص در بین اقشار جامعه است، اظهار داشت: سرویس‌های جاسوسی دنیا به ویژه دستگاه های اطلاعاتی انگلیس کار پیچیده ای برای نفوذ انجام دادند و یکی از پیچیدگی‌های این سرویس ابداع انجمن حجتیه است و حتی آدم‌های بسیار خاصی توسط همین انجمن تربیت کرده است و شاید شما متوجه نشوید که این دستگاه چنین آدم‌هایی را پرورش داده است.

مصلحی با بیان اینکه دشمن در برنامه‌ریزی های خود از همه ابزار استفاده می‌کند تا به نتیجه برسد، گفت: در همان دوران تصدی وزارت اطلاعات، به ریاست جمهوری دعوت شدم تا جلسه ای بین من، رییس جمهوری و همین آقا(مشایی) انجام شود. البته من همیشه یک حرز همراه دارم و این حرز از دوران طلبگی برای من بوده و از جادو و جنبل نجاتم داده است. در این جلسه رییس جمهور بعد از مدت کوتاهی جلسه را ترک کرد و این آقا نیز بعد از مدتی نیز رفت و من بعد به رییس جمهور گفتم که او جلسه را ترک کرد و سخنی نگفت. رییس جمهور گفت که او آدم خاصی است و باید شرایط فراهم باشد. متوجه شدم که همان حرز کمک کننده بود تا سحر او را باطل کند.

وی درباره رد صلاحیت‌هایی که توسط شورای نگهبان در بخش‌های مختلف انجام شده است، گفت: شورای نگهبان برای مواردی از وزارت اطلاعات کمک می‌گیرد ولی در شورای نگهبان مجموعه ای شکل گرفته و ابعاد مختلف فرد را در بعد سیاسی، اجتماعی و فرهنگی بررسی می‌کند و نباید فکر کنیم که شورای نگهبان بر اساس برگه‌ای که دستگاه امنیتی به این دستگاه می‌دهد، تصمیم گیری می‌کند. البته خیلی از موارد نیز شورای نگهبان بر اساس کلان نظام تصمیم‌گیری می‌کند که سبب هزینه- فایده برای نظام است و این برای کمترین هزینه و بیشترین فایده برای کشور و نظام است.

نامزد میان دوره ای انتخابات خبرگان رهبری با ذکر مثالی اظهار کرد: زمانی برای فردی بررسی کردم که تایید صلاحیت این فرد برای نظام چه هزینه ای و چه فایده‌ای دارد و در جلسه شورای نگهبان هزینه- فایده فرد را در ۲ صفحه تشریح کردم. اعضای شورای نگهبان افرادی حقوق‌دادن و فقهی هستند که به راحتی هر مطلبی را قبول نمی‌کنند. اما در نهایت آقایان گفتند که بنده همه بخش‌های این فرد را دیدم. ولی درباره شخصیت این فرد صحبتی نمی‌کنم بلکه درباره هزینه فایده این فرد صحبت می کنم.

مصلحی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در سخنان اخیر خود به شورای نگهبان ایرادی نداشتند بلکه فرمودند که در فضای مجازی بی‌اخلاقی شد. در بیانیه شورای نگهبان نیز این نکته نیز وجود دارد.

وی با اشاره به دوران فعالیت خود در وزارت اطلاعات گفت:‌ در همان زمان به برخی از نیروهای قدس سپاه گفتم که ما باید با هم هماهنگ باشیم ولی رقابت دوستانه نیز در این همکاری بود. به عبارتی کار را هماهنگ جلو می‌بردیم و این هماهنگی به ما سود می‌داد و این هماهنگی بین ما و نیروی قدس سپاه برای هر دو طرف سود داشت.

نامزد انتخابات میان دوره ای خبرگان رهبری با بیان اینکه در دوران وزارت اطلاعات نمونه‌های سنگینی برای اجرا در نظر گرفته شده بود و به ثمر نشست گفت: موضوع ریگی یکی از این کیس‌ها بود که در نهایت موفق شدیم با توسل به امام حسین(ع) هواپیمای ریگی را از آسمان به زمین بنشانیم.

مصلحی با بیان اینکه در همان زمان طراحی ما برای دستگیری ریگی به هم خورد، گفت: در طرح اولیه قرار بود در دبی ریگی را دستگیر کنیم که این برنامه اجرایی نشد ولی سرانجام موفق شدیم هواپیما او در آسمان ایران به زمین بنشانیم. در همان زمان کارهای بزرگی انجام شد که برای عده ای سنگین است که چرا این کار انجام شده و می‌خواستند در این مسیر چالشی ایجاد کنند.

وی با بیان اینکه در بیشتر کیس هایی که داشتیم، ‌هزینه- فایده موضوع را در نظر گرفتیم، گفت: این نگاه سبب رسیدن به سرانجام رساندن پروژه های مختلف شد.

نامزد انتخابات میان دوره‌ای خبرگان رهبری در پاسخ به این سوال که چه محورهایی جمهوریت نظام را تهدید می کند، گفت:‌ طبق فرمایش امام(ره) جمهوریت و اسلامیت هر دو جایگاه ویژه ای دارند و اگر هر کدام نباشند، اسلام به موفقیت نمی‌رسد و امروز موفقیت اسلام به دلیل بها دادن به جمهوریت است.

مصلحی افزود: نوع تربیتی که امام در جمهوریت کرد سبب می‌شود که بچه ۱۳ ساله پای انقلاب آمده و همین جوانان پرورش داده شده در این جمهوریت فعالیت کنند. بنده در دوران وزارت با برگزاری همایش‌های علمی مخالف بودم زیرا دشمن می‌توانست جوانان علمی ما شناسایی کند. البته اندیشه اسلامی در جهان از جایگاه بالایی برخوردار است و امروز دشمن می‌خواهد این جمهوریت و جوانان علمی را از بین ببرد. البته ممکن است در کشور مشکلاتی وجود داشته باشد ولی مردم نباید امید خود را از نظام و انقلاب از دست بدهند.

مصلحی درباره اینکه آیا با توجه به سخنانی که محمود احمدی نژاد بیان می کند، امکان دستگیری او هست یا خیر؟ گفت: آقای احمدی نژاد برای نظام تهدید نیست و موضوع را بزرگ نکنید. همان زمان که ایشان تحصن کردند و ۱۰ روز در خانه ماندند به ایشان گفته شد، افرادی که به شما رای دادند به دلیل نگاهی بود که به حضرت آقا داشتید. در همان سال ۸۸ همان مردمی که در خیابان‌ها حاضر شدند وقتی سخنان حضرت آقا مطرح شد، کنار کشیدند و به پیاده رو رفتند.

وی درباره جبران اقدامات خلاف اخلاق علیه یکی از نامزدهای ریاست جمهوری که آیا آن دستگاه باید پاسخگو باشد یا خیر، گفت: اگر رهبر انقلاب جایگاهی را مد نظر داشتند که کارش را درست انجام نداده قطعا باید پاسخگو باشد.

مصلحی ادامه داد:‌ روزی که آقای احمدی نژاد مرا برای وزارت اطلاعات معرفی کرد، از آنجا که بی‌تعارف بودم و به تعبیر ایشان خروس جنگی محسوب می‌شدم، ‌ ایشان انتظار داشتند هر موضوع در وزارت اطلاعات را به ایشان بگویم. در حالی که وزارت اطلاعات وزارت نظام جمهوری اسلامی است و باید تقسیم بندی و رده‌بندی در گزارش دادن‌ها داشته باشد. ولی ایشان رده بندی را قبول نداشت و انتظار داشت همه گزارش‌ها به او داده شود.

نامزد انتخابات میان دوره ای خبرگان رهبری ادامه داد: در وزارت اطلاعات باید فرد اجتهاد فقهی داشته باشد چرا که این وزارت برای کل نظام است. اما ایشان انتظار داشت گزارش‌هایی که در رده رهبری است به وی داده شود. ولی این اتفاق از طرف بنده صورت نمی‌گرفت و حتی انتظار داشتند که افراد نزدیک به خودشان را به خدمت بگیرم که این موضوع برای ایشان قابل تحمل نبود.

مصلحی ادامه داد: احمدی نژاد حتی به بنده پیشنهاد استعفا، همچنین مشاوره داد که بنده قبول نکردم و گفتم که شما می‌توانید عزل کنید که در جلسه هیات دولت خیلی کوتاه این موضوع را رسانه ای کرد. البته مشکل ایشان با بنده به دلیل اطرافیان وی بود.

منبع خبر

مصلحی: احتمال دستگیری احمدی نژاد؟ او اصلا تهدیدی برای نظام نیست؛ مسئله را بزرگ نکنید
www.entekhab.ir

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا