اخبار

ضرورت انتخاب هوشمندانه فارغ از جو تبلیغاتی

ضرورت انتخاب هوشمندانه فارغ از جو تبلیغاتی

اصفهان – ایرنا – قطار انتخابات سیزدهمین دوره ریاست‌ جمهوری تا ۱۰ روز آینده به سرمنزل مقصود می‌رسد و در این مدت، مردم باید با اغتنام فرصت، فارغ از جو تبلیغاتی برای انتخابی هوشمندانه بر اساس معیارهای اصلح تمایزبخش کاندیداها، بهره ببرند.

ضرورت انتخاب هوشمندانه فارغ از جو تبلیغاتی

به گزارش ایرنا، مردم تیزهوش و بابصیرت ایران با گذشت بیش از چهار دهه از انقلاب با حضور پرشور خود در صحنه‌های متعدد انتخاباتی نشان داده اند که همواره بدنبال تغییری مثبت برای تسهیل شرایط زندگی خود از یکسو و تقویت نظام در برابر هجمه قدرت‌های بزرگ بین‌المللی از سوی دیگر هستند.

آنها به انتخابات ریاست‌جمهوری به عنوان راه درست تغییر و تحول در کشور می‌نگرند و بر این اساس به توصیه رهبر معظم انقلاب برای انتخاب نامزد اصلح و فردی که به فکر مردم و دلسوز آنهاست، دست خواهند زد.

مردم با حضور پرشور خود در انتخابات ۲۸ خرداد به دشمنان نظام خواهند فهماند که همانطور که آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: “اگر نابسامانی، ناکارآمدی و ضعف در مدیریت‌ها وجود دارد باید آن را با انتخاب درست و خوب و روی کارآوردن مدیریت مردمی و اسلامی جبران کرد نه با شرکت نکردن در انتخابات”.

انتخاب نامزد کارآمد فارغ از جو تبلیغات

دبیر جمعیت پیشگامان انقلاب اسلامی با تاکید بر  اهمیت انتخاب نامزد اصلح برای پیشبُرد اهداف کشور گفت: مردم باید با انتخابی آگاهانه، فارغ از تاثیر جو تبلیغاتی، به افراد کارآمدی رای بدهند که بتوانند مسوولیت چهار یا هشت ساله دوران ریاست‌ جمهوری خود را به نحو احسن انجام دهند.

ضرورت انتخاب هوشمندانه فارغ از جو تبلیغاتی

مرتضی آرسته در گفت و گو با ایرنا با توجه به اهمیت انتخابات در سرنوشت کشور به مردم توصیه کرد که با مشورت با افراد مطلع و بی‌طرف، به انتخابی آگاهانه دست بزنند.

وی با توجه به نقش انتخابات در تعیین سرنوشت کشور گفت: مردم با مشورت افراد مُطلع و بی‌طرف باید به انتخابی آگاهانه دست بزنند زیرا باید فردی به عنوان رییس‌ جمهوری برگزیده شود که از تمام نیروهای جوان و پُراستعداد در کابینه‌اش استفاده کند.

این فعال سیاسی اصولگرا با رد این نظریه که نباید در انتخابات شرکت کرد چون اوضاع و احوال اقتصادی مردم خوب نیست، افزود: مشارکت در انتخابات برای حفظ نظام جمهوری اسلامی واجب است و با تحریم صحنه انتخابات، مشکلات مبتلابه جامعه رفع نمی‌شود.

آرسته خاطرنشان کرد: مردم نباید به تبلیغات انتخاباتی و شایعات کانال‌های خارجی توجه کنند بلکه به جای آن باید با عطف به تبلیغات صدا و سیما، برنامه‌ها و گفته‌های نامزدها، به این تشخیص برسند که کدامیک از کاندیداها، راه صحیح را در پیش دارند.

وی تصریح کرد: از ابتدای انقلاب تاکنون هجمه‌ بسیاری علیه نظام شده است ولی مردمی که انقلاب را مال خود می‌دانند هیچگاه دلسرد نشدند و مصمم‌تر از پیش در تمام صحنه‌های کشور بویژه انتخابات حضور یافتند.

وی با تاکید بر اینکه باید همه برای حضور در صحنه انتخابات احساس مسوولیت و خانواده و اطرافیانشان را به مشارکت در این رویداد مهم و سرنوشت‌ساز ترغیب کنند، اظهار داشت: اگر مدیریت قوی شود دیگر نیازی به خارج نداریم زیرا بیگانگان هیچگاه دلسوز ما نبوده‌اند.

دبیر جمعیت پیشگامان انقلاب اسلامی اصفهان با بیان اینکه مُنتخبان مردم باید افرادی باشند که نه برای منافع شخصی خود بلکه برای منافع مردم مستضعف کار کنند، گفت: امید است در ۲۸ خرداد با حضور پرشور خود و انتخاب کاندیدای اصلح به دنیا بگوییم که با همه مشکلات و تحریم‌ها، آمده‌ایم تا خودمان بر خودمان حکومت کنیم.

انتخاب هوشمندانه، راهکار رفع مشکلات اقتصادی

دبیر جامعه زینب(س) اصفهان نیز گفت: انتخاب هوشمندانه  بر اساس معیارهای دقیق و اصولی برای ریاست قوه مجریه بهترین راهکار رفع مشکلات اقتصادی و دیگر مسائل مبتلابه کشور است.

ضرورت انتخاب هوشمندانه فارغ از جو تبلیغاتی

ملیحه ضیایی در گفت و گو با ایرنا افزود: در این راستا روشنگری و بصیرت‌افزایی توسط خواص و نُخبگان یکی از راهکارهای ایجاد شور انقلابی در رای دهندگان و انتخاب اصلح از بین انتخاب شوندگان است.

وی اظهار داشت: مردم باید انتخابات ۲۸ خرداد را با گزینش صحیح و درست خود و بر اساس معیارهای مورد نظر رهبری، به صحنه‌ای از همبستگی و انسجام ملی تبدیل کنند.

این فعال سیاسی افزود: از سویی حضور حداکثری و فعال مردم در صحنه انتخابات و مشارکت در تعیین سرنوشت اجتماعی، سیاسی حق همه مردم و یک اصل عقلانی و شرعی است.

وی یادآور شد: لزوم احساس مسوولیت نسبت به سرنوشت فردی و جمعی از ارزش‌های پذیرفته شده و مورد تاکید اسلام است.

دبیر جامعه زینب(س) اصفهان با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب و تاکید امام راحل در باره اهمیت انتخابات به عنوان یک وظیفه الهی، ملی و انسانی و ضرورت مشارکت حداکثری در این عرصه گفت: انتخابات تنها یک پدیده سیاسی صرف نیست بلکه مظهر حضور آگاهی‌بخش برای استیفای حق و حقوق مردم است.

وی تصریح کرد: انتخابات بیانگر میزان وفاداری ملت است و  هرچه حضور پرشورتر، آگاهانه‌تر و حداکثری باشد علاوه براینکه موجب اثبات مقبولیت و مشروعیت نظام است، توطئه‌ها و ترفندهای دشمن را علیه نظام و انقلاب نیز نقش بر آب می‌کند و باعث می‌شود که وجهه جمهوریت نظام و انقلاب افزایش یابد.

ضیایی افزود: مشارکت بالای مردم در این عرصه نماد قدرت، صلابت و عزت کشور است و هرچه میزان آن بالاتر باشد عزت و اقتدار کشور هم در داخل و هم در عرصه‌های بین‌المللی بیشتر می‌شود و اگر مشارکت مردم کاهش یابد برای کشور ضرر و خسارت دربردارد.

این فعال سیاسی اصولگرا تصریح کرد: مردم با حضور در پای صندوق‌های رای، ارتباط و اتصال محکم خود را با نظام به منصه ظهور می‌رسانند و اثبات و دسیسه‌های دشمنان را برای ایجاد شکاف بین مردم و نظام خنثی می‌کنند.

وی رفع مشکلات معیشتی جوانان را با حضور حداکثری و آگاهانه آنها در صحنه انتخابات ممکن دانست و گفت: انتخاب درست در انتخابات، تنها راه برون رفت از تنگناهای و مشکلات فعلی کشور است.

ضرورت انتخاب هوشمندانه فارغ از جو تبلیغاتی

این فعال سیاسی تصریح کرد: مردم بدانند کسانی که در فضاهای مجازی، ماهواره‌ها و دیگر عرصه‌ها می‌کوشند اتحاد و امنیت کشور را زیر سووال ببرند و شعار تحریم انتخابات سر می‌دهند، دوست ملت نیستند و بر این اساس، ایرانیان باید بصورت آتش به اختیار به میدان بیایند و نقشه‌های دشمنان را نقش برآب کنند.

انتخاب آگاهانه با بنای صداقت، نویدبخش تحقق وعده‌های انتخاباتی

دبیر جمعیت پیشرفت، رفاه و عدالت در استان اصفهان نیز اظهار داشت: با توجه به اینکه حدود ۱۰ روز تا برگزاری انتخابات باقی مانده است مردم باید با انتخاب آگاهانه خود و گزینش فردی صادق در انتظار روزهای خوب برای تحقق وعده‌های انتخاباتی نامزدها باشند.

مصطفی نباتی نژاد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بنای صداقت در شعار و عمل نامزدهای ریاست‌ جمهوری عامل مهمی در تشویق مردم و جلب حضور حداکثری آنها در این رویداد تعیین کننده سیاسی است.

وی، مشارکت حداکثری در انتخابات را نماد اعتماد آنها به مسوولان و سیاست‌های نظام برای رفع مشکلات کشور دانست و گفت: این در حالیست که توسعه، پیشرفت و امنیت پایدار در گرو تقویت و مشارکت سرمایه اجتماعی است.

این فعال سیاسی اظهار داشت: مشارکت حداکثری در انتخابات مختلف بویژه در انتخابات ٢٨ خرداد، نمایش میران حس اعتماد عمومی به برنامه‌ریزی و عملکرد مسوولان نظام در۴٢ سال عمر انقلاب است.

دبیر جمعیت پیشرفت، رفاه و عدالت در اصفهان هشدار داد: قهر کردن با صندوق‌ها  یا بی‌توجهی به عرصه انتخابات، پیامدهای منفی و وضعی بسیاری برای کشور خواهد آفرید.

وی نیز از مردم کشور خواست برغم تلاش دشمنان به منظور مایوس کردن آنها برای حضور در صحنه، مصمم‌تر از همیشه برای مشارکت در سرنوشت خود به عنوان یک حق قانونی در نظام مردمسالاری، روز ۲۸ خرداد جاری در پای صندوق‌های رای حاضر شوند.

گزینش فرد با کفایت برای مسند ریاست‌ جمهوری عامل شکوفایی اقتصادی

دبیر جبهه پیروان خط امام و رهبری استان اصفهان نیز گفت: مردم باید علاوه بر حضور جدی‌ در انتخابات، در گزینش نامزدها دقت کنند زیرا اگر انتخاب درستی هم در سطح شوراهای شهر و هم ریاست جمهوری داشته باشند و افراد با کفایت و توانمند را روی کار بیاورند، شکوفایی اقتصادی کشور نیز رقم می‌خورد.

ضرورت انتخاب هوشمندانه فارغ از جو تبلیغاتی

رسول حامدیان در گفت و گو با ایرنا افزود: بر این اساس پیش‌بینی می‌شود که مردم با وجود مشکلات اقتصادی، با بصیرت و هوشیاری هرچه تمامتر در انتخابات خرداد پای صندوق‌های اخذ رای حاضر ‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: نظام جمهوری اسلامی بر مبنای مردم‌سالاری دینی بنا نهاده شده و انتخابات یکی از ارکان مهم برای امکان حضور و تصمیم‌گیری مردم در بخش‌های مختلف کشور است.

این فعال سیاسی با بیان‌اینکه انتخابات مقوله‌ای نیست که بتوان در قبال آن بی‌تفاوت بود، گفت: انتخابات به عنوان یکی از ارکان تصمیم‌گیری کشور با حضور مردم محقق می‌شود و از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

وی افزود: با توجه به اهمیت انتخابات، استبکار جهانی و دشمنان نظام در هر دوره‌ای و به شیوه‌های مختلف بدنبال آن هستند که حضور مردم در صحنه را تضعیف کنند.

دبیر جامعه اسلامی مهندسان استان اصفهان یادآور شد: انتخابات درواقع نشان‌دهنده اقتدار نظام برای پیشبرد بخش‌های مختلف کشور و حتی نماد اقتدار دولتی است که قرار است با رای شهروندان  بر سر کار آید.

وی تصریح کرد: مردم ولواینکه از عملکرد برخی از دستگاه‌های اجرایی بویژه در مباحث معیشتی ناراضی باشند ولی باید این را هم بدانند که اصل نظام باید در مقابل آمریکا بایستد و با اقتدار جلو برود و این امر نیازمند حضور قوی آنها در صحنه است.

این فعال اصولگرا با بیان اینکه مردم ولی نعمت ما هستند، اظهار داشت: مردم برغم مشکلات معیشتی و افزایش قیمت‌ها و بی‌کفایتی برخی دستگاه‌ها با بصیرتی که دارند اگر فرد یا دستگاهی خطایی کند، آن را پای کل انقلاب نمی‌نویسند.

حامدیان خاطرنشان کرد: مردم معتقدند که انقلاب آنها بر مبنای کرامت انسانی و اهداف بزرگ انبیا و امام راحل برپا شده است و با این دیدگاه، نارضایتی خود را با حذف مبانی انقلاب، مخلوط نخواهند کرد.

به گزارش ایرنا، انتخابات سیزدهمین دوره رییس جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهری، روستایی و عشایری  و میاندوره ای پنجمین دوره خُبرگان رهبری و یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی بطور همزمان  ۲۸ خرداد امسال برگزار می شود.

منبع خبر

ضرورت انتخاب هوشمندانه فارغ از جو تبلیغاتی
www.irna.ir

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا