اخبار

بایدن: در دیدار با پوتین بسیار صریح صحبت خواهم کرد

بایدن: در دیدار با پوتین بسیار صریح صحبت خواهم کرد

رئیس‌جمهور آمریکا اظهاراتی درباره محورهای نشست هفته جاری با همتای روس خود مطرح کرده است.

بایدن: در دیدار با پوتین بسیار صریح صحبت خواهم کرد

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا در سخنانی اعلام کرد در نشست هفته جاری با «ولادیمیر پوتین» همتای روس خود، بسیار صریح از نگرانی‌های آمریکا صحبت خواهد کرد.

بایدن در بخشی دیگر از سخنان خود اعلام کرد با پیشنهاد پوتین برای مبادله مجرمان اینترنتی موافقت خواهد کرد، زیرا به‌تازگی موجی از حملات سایبری ازسوی مقامات آمریکایی مطرح شده و ادعا‌هایی درباره دست داشتن هکر‌های روس نیز به میان آمده است.

رئیس‌جمهور آمریکا این اظهارات را در کنفرانسی خبری در سومین روز نشست گروه ۷ بیان کرد و با ادعای آنکه چنانچه هکر‌های مستقر در آمریکا مرتکب حملات شوند آن‌ها را نیز مسئول می‌داند، گفت: «پیشنهاد رئیس‌جمهور روسیه نشانه خوبی است.»

پیش از این پوتین اعلام کرده بود: «اگر واشنگتن هکر‌های خود را تحویل دهد، مسکو نیز اقدام متقابلی انجام خواهد داد.»

رئیس‌جمهور روسیه همچنین اعلام کرد: «برخی موضوعات جهانی وجود دارد که ما و آمریکا باید با یکدیگر در آن همکاری کنیم و برای رسیدن به این هدف باید ارتباط مستقیم برقرار شود.»

پوتین همچنین اعلام کرد: «تصمیم آمریکا برای تمدید پیمان استارت نو یک گام حرفه‌ای بود.»

رئیس جمهور آمریکا در بخش دیگرِ سخنانش به اظهارات دیگری از پوتین واکنش نشان داد و با مقصر دانستن روسیه گفت: «پوتین حق دارد و روابط ما اکنون در سطح پایینی قرار دارد.»

بایدن برای استدلال این ادعای خود اقداماتی نظیر “دخالت در انتخابات آمریکا” و “حملات سایبری” را مثال زد و در بخشی از سخنانش «شخصِ پوتین را مسئول حمله سایبری نامعلومی دانست.»

این مقام ارشد آمریکا مدعی شد: «من به همه اطلاعات دسترسی دارم و پوتین در حملات سایبری دخیل بود. می‌توانم برای آن دلیل بیاورم. این مسابقه برای عملکرد بهتر در کنفرانس مطبوعاتی نیست بلکه می‌خواهم شرایطِ روابطمان را با صراحت بیان کنم.»

ولادیمیر پوتین پیش از این در مصاحبه‌ای گفته بود: «درحال حاضر روابط دوجانبه‌ای با آمریکا داریم که در سال‌های اخیر به پایین‌ترین سطح خود رسیده است.»

هفته گذشته «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین، از برگزاری دیدار میان رؤسای‌جمهور روسیه و آمریکا در ویلای «لاگرانژ» در ژنو، سوئیس خبر داد.

جو بایدن و ولادیمیر پوتین روز ۱۶ ژوئن در شهر «ژنو» سوئیس با یکدیگر دیدار خواهند کرد؛ این اولین دیدار حضوری پوتین و بایدن از زمان روی کار آمدن رئیس‌جمهور آمریکا خواهد بود.

انتهای پیام/

منبع خبر

بایدن: در دیدار با پوتین بسیار صریح صحبت خواهم کرد
www.yjc.news

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا