اخبار

آقای رییسی حال که مهربان شدید دستور رفع فیلتر بدهید / از رهبری برای عفو دستگیر شدگان آبان درخواست کنید

آقای رییسی حال که مهربان شدید دستور رفع فیلتر بدهید / از رهبری برای عفو دستگیر شدگان آبان درخواست کنید

مهرعلیزاده گفت: مردم می‌خواهند بدانند آیا کرونا واقعا خطرناک است؟ پریروز آقای رییسی در خوزستان با وضعیت قرمز شوآف کردند و هزار نفر را جمع کردند. آقای رییسی جای سید محرومان سید مرحومان شدند.

آقای رییسی حال که مهربان شدید دستور رفع فیلتر بدهید / از رهبری برای عفو دستگیر شدگان آبان درخواست کنید

مهرعلیزاده گفت: مردم می‌خواهند بدانند آیا کرونا واقعا خطرناک است؟ پریروز آقای رییسی در خوزستان با وضعیت قرمز شوآف کردند و هزار نفر را جمع کردند. آقای رییسی جای سید محرومان سید مرحومان شدند.

به گزارش اقتصادآنلاین، محسن مهرعلیزاده کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری  ۱۴۰۰  در بخش ابتدایی نیمه اول مناظرات انتخاباتی اظهار داشت: من فکر می‌کنم با توجه به محدودیت زمان یک اشاره کلان داشته باشم به این هفت مورد ذکر شده و بپردازم به مسائلی که دغدغه‌های اساسی هستند و به آن‌ها در این هفت دغدغه مورد نظر شما اشاره‌ای نشده است.

وی تصریح کرد: برنامه دولت زندگی برنامه اقتصاد محور است که تنظیم شده و برنامه اقتصاد اجتماعی که هم به توسعه اقتصادی و هم به تامین اجتماعی و معیشت مردم می‌پردازد، شامل مسائلی از جمله افزایش تولید، کلان تولید، سرمایه گذاری، از بین بردن موانع سرمایه گذاری، افزایش جی دی پی، معلمان ،کارگران، جوانان، ایجاد صندوق درآمد پایدار، ایجاد صندوق بیمه تکمیلی رایگان، توسعه امر گردشگری، تنش‌زدایی در سطح دنیا، ورود به عرصه رقابت‌های جهانی، پنج برابر کردن یارانه‌های نقدی، واکسیناسیون کرونا تا قبل از اتمام سال، اجرای سه جانبه‌گرایی در تامین اجتماعی، افزایش حقوق و دستمزد کارگران بر اساس نرخ تورم و همسان‌سازی حقوق بازنشستگان است که من سی و چند مورد از آن را یادداشت کردم که از مردم عزیز خواهش می‌کنم به این برنامه‌ که  در سایت خودم در روز نخست مناظرات گذاشتم توجه کنند.

این نامزد انتخابات ۱۴۰۰ درباره سایر دغدغه‌ها اظهار کرد: من یکی از دغدغه‌های اصلی را در حال حاضر مساله از بین رفتن اعتماد مردم به مدیران و به دولت می‌دانم. احساس می‌کنم که مردم عدم صداقت را در رفتار و کردار و گفتار مدیران احساس می‌کنند و این بی‌اعتمادی به عملکرد دولت‌ها باعث می‌شود مردم همکاری نکنند و حتی کار خوب را هم نبینند و به دنبال همکاری با دولت نباشند.

وی ضمن انتقاد از صدا و سیما گفت: شما در نظر بگیرید کاری شده که  مرجعیت رسانه از تهران به لندن انتقال پیدا کرده است. در حال حاضر کمتر از ۱۰ درصد مردم اخبارشان را از رسانه ملی دریافت می‌کنند. فیلم تبلیغاتی بنده را سانسور کردند برای اینکه در آن تصویر حضرت امام، رهبری، سخنان طالقانی و شهید بهشتی بود. امروز صدا و سیما متاسفانه نماینده اقلیت هم نیست.

مهرعلیزاده با تاکید بر اینکه ریشه مشکلات امروز عمدتا در سیاست‌زدگی است، گفت: بینش‌ها و روش‌ها باید عوض شود. نگاه ارباب و رعیتی باید از بین برود. بعضی‌ها می‌خواهند همه جا باشند. بعضی‌ها می‌خواهند همه کاره باشند. بعضی‌ها می‌خواهند همه جا دخالت کنند. آنجا که باید باشند نیستند و آنجا که نباید باشند هستند. امروز اقتصاد و معیشت مردم هم متاسفانه دچار این فضای سیاست‌زدگی سنگین است. بعضی‌ها هیچ التزامی به قانون و برنامه ندارند. برنامه‌های زیادی در این برنامه گفته شد اما افسوس هیچ التزامی به اجرای قانون نیست. مشکل از عملکرد مدیران و ساختارها است. مردم از چه ناراضی هستند؟ چرا کوچکترین مشکل اجتماعی در اسرع وقت به یک بحران تبدیل می‌شود. مردم راه حل این بحران‌ها را می‌دانند، اما بعضی‌ها راه حل‌هایی ارائه می‌دهند که آن‌ها راه حل‌های مورد نظر و واقعی نیستند.

مهرعلیزاده تصریح کرد: ما می‌توانیم بحران‌ها را کنار بزنیم و بر مشکلات فائق آییم. می‌توانیم بر اساس برنامه‌هایی که من ارائه کردم مشکلات را حل کنیم. به شرطی که با هم باشیم. جوانان ما امروز در پروژه‌های سنگین در سطح بین المللی در ناسا کار می‌کنند و اگر ما آن جوان را اینجا می‌داشتیم و اگر جوان را برابری نمی‌دادیم مشکلات کمتری داشتیم.

وی یکی دیگر از دغدغه‌ها را مساله شفافیت دانست و تصریح کرد: در کنار مسائل معیشت، اشتغال، امنیت شغلی، آزادی‌های اجتماعی مردم شفافیت و صداقت می‌خواهند. اگر شفافیت بود این همه رانت‌خواری و اختلاس که موجب بی‌اعتمادی مردم به مدیریت در کشور شده نبود. اگر تکلیف پرونده‌هایی مثل پرونده عیسی شریفی که وصل بود به شهردار وقت، پرونده بابک زنجانی‌ها و تبری‌ها مشخخص می‌شد مردم اعتماد می‌کردند.

مهرعلیزاده در پایان این بخش گفت: مردم می‌خواهند بپرسند که آیا واقعا کرونا خطرناک است؟ باید در خانه‌ها بمانیم؟ کسب و کارمان باید تعطیل شود؟ اگر کرونا خطرناک است چرا در خوزستانی که وضعیت آن قرمز است، آقای رییسی شوآف و تبلیغات می‌کنند و هزاران نفر را جمع می‌کنند. مردم می‌پرسند ما باید به چه اعتماد کنیم؟ کرونا هست یا نیست؟ خطر هست یا نیست؟ من می‌ترسم به این ترتیب جناب آقای رییسی می‌خواستند سید محرومان بشوند این دفعه بشوند سید مرحومان. ده نفر از مدیران سیستم قضایی واکسن زدند، می‌پرسم، آیا این واکسن زدن‌ها قانونی و شفاف بوده است؟

محسن مهرعلیزاده نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ گفت: بحران معیشت، محیط زیست، رفاه اجتماعی، اعتماد و فقدان اجتماعی، بحران امروز است. بی‌اعتمادی مردم و رویاهایی که برآورده نشد، دلیل انتخابات سرد این روزهاست. عرصه بر نخبگان تنگ شده و جای صندلی مدیریت مجبورند بر صندلی هواپیما بنشینند و فرار کنند. آیا برای زنان و اقوام شرایط برابر ایجاد شده است؟

وی کت: امروز علیرغم توسعه‌های زیبای حفظ وحدت بی‌دلیل اهل سنت را از بودن در مناصب باز داشته‌ایم. دولت زندگی اعتماد از دست رفته مردم را باز می‌گرداند و روح امید در کالبد جامعه ایجاد خواهد کرد. بازگشت نقش امثال مریم میرزاخانی‌ها و بی بی مریم بختیاری منظور من است.

مهرعلیزاده افزود: توجه به اهل سنت منظور من است که سالیان سال مرزهای کشور را خالصانه حفظ کردند اما گرفتار تبعیض شدند. من خود را موظف به برداشتن این تبعیض می‌دانم.

وی همچنین خطاب به زاکانی گفت: به FATF هم توجه کنید آقای زاکانی.

محسن مهرعلیزاده کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ گفت: بورس یکی از بهترین بازارهای ممکن برای جذب سرمایه‌گذاری است. زیرا پول آن به سمت تولید می‌رود. مساله تولید و گرایش نقدینگی به سمت آن،  یکی از مسائل اصلی کشور است.

وی گفت: سال گذشته دولت در بورس دخالت کرد و صاحبان سهام عمده، وارد معرکه شدند و کاری کردند که پول مردم را جمع کنند اما این موجب نشد پول به سمت تولید برود بلکه قیمت سهام را چند برابر کرد.

مهرعلیزاده افزود: دولت مجبور شد از صندوق توسعه ملی ٢٠٠میلیون اختصاص دهد و جبران خسارت کند. دخالت دولت در بورس تنها در زمان شکست بازار است. نقش سهامداران عمده به حداقل برسد تا بورس وضعیت مصونی داشته باشد.

وی گفت: الان GDP حدود ۵٠٠میلیارد دلار است در کشور ما. اما در اروپا و چین و آمریکا ۵٠هزار میلیارد است. یعنی ١٠٠برابر ما. باید با دنیا یک رابطه خوب برقرار کنیم. اقتصاد سیاست‌زده و سیاست بر اقتصاد حاکم شده است. اقتصاد را باید نجات دهیم.

محسن مهرعلیزاده، نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ گفت: اگر سیطره سیاست را از مسائل اقتصادی برداریم همه مشکلات حل می‌شود.با دیوارنگاری و این قبیل کارها کشور ما به وضعی رسیده است که مردم هرچه درمی‌آورند می‌خورند.

وی گفت: هیچ فرصتی برای سرمایه‌گذاری در کشور باقی نمانده است.سرمایه در غرب، چین، ژاپن، کره و هند است و تکنولوژی هم همانجاست.تا زمانی که دنبال ماجراجویی در دنیا باشیم، وضع همین است.

مهرعلیزاده خطاب به رییسی گفت: آقای رییسی مگر شما جز سران سه قوه نیستید و در تصمیمات نقشی ندارید؟آقای رییسی حالا که با مردم مهربان شدید، دستور رفع فیلتر بدهید.درخواست عفو از رهبری برای دستگیر شدگان آبان ۹۸ بدهید.

محسن مهرعلیزاده کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ گفت: اگر آقای زاکانی معلم انشای جلسه ایراد نگیرند، مطالبی را از رو میخوانم.

وی ادامه داد: ۶روز دیگر انتخاباتی است که می‌تواند با نتیجه از پیش تعیین‌شده به پایان برسد و یا معجزه‌ای رخ دهد. قرار بود مردم در راس امور باشند و همه سلایق در انتخابات باشند.امروز دو راه پیش روی ماست؛  قهر با صندوق رای و یا امید به آینده؛ بر سر صندوق‌ها حاضر شویم.

مهرعلیزاده گفت: در خرداد ٧۶ هم ابر و باد برای یک نفر به میدان آمدند اما خواست شما تشکیل دولت اصلاحات را به آرمان داشت.شرکت یا عدم شرکت در انتخابات حق شماست و بیاید با رای، به زندگی سلامی دوباره کنید.

منبع خبر

آقای رییسی حال که مهربان شدید دستور رفع فیلتر بدهید / از رهبری برای عفو دستگیر شدگان آبان درخواست کنید
www.eghtesadonline.com

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا