اخبار

‌آخرین اخبار انتخابات ایران

‌آخرین اخبار انتخابات ایران

تا برگزاری انتخابات مهم و سرنوشت ساز 28 خرداد تنها 10 روز باقی مانده ‌و روز به روز تنور انتخاباتی در استان‌ها گرم‌تر می‌شود و مردم خود را برای ثبت یک روز به یاد ماندنی در عرصه مشارکت سیاسی و اجتماعی آماده می‌کنند.

‌آخرین اخبار انتخابات ایران

به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری تسنیم، تا برگزاری انتخابات مهم و سرنوشت ساز 28 خرداد تنها 10 روز باقی مانده ‌و روز به روز تنور انتخاباتی در استان‌ها گرم‌تر می‌شود و مردم خود را برای ثبت یک روز به یاد ماندنی در عرصه مشارکت سیاسی و اجتماعی آماده می‌کنند.

مقام معظم رهبری، توجه ویژه و خاصی نسبت به مقوله بااهمیت و حساس انتخابات داشته و دارند و با تاکید بر حضور گسترده مردم در این عرصه سرنوشت‌ساز، آنها را به مشارکت در تصمیم‌گیری و امور مهم سیاسی کشور دعوت می‌کنند.

مسئولان ستاد انتخابات تمام تلاش خود را به‌کار گرفته‌اند تا در 28 خرداد ماه انتخاباتی پرشور و با مشارکت حداکثری مردم برگزار کنند تا بار دیگر توطئه دشمنان برای تفرقه‌افنکنی و جلوگیری از حضور مردم پای صندوق‌های رأی با شکست مواجه شود.

خبرگزاری تسنیم بنا دارد در سلسله گزارش‌هایی آخرین اخبار انتخاباتی در سراسر کشور را به استحضار مردم ایران برساند:

چهارمحال و بختیاری‌

‌ملک محمد قربانپور دبیر ستاد انتخابات چهارمحال و بختیاری گفت: از 855 داوطلب تائید شده در هیات اجرایی، 744 نفر در هیات نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهرستان تائید و 83 نفر نیز رد صلاحیت شدند.

وی با اشاره به مهلت چند روزه برای اعتراض داوطلبان به نتایج تایید صلاحیت‌ها، بیان کرد: در نهایت پس از رسیدگی به اعتراضات، مجموعا صلاحیت 802 داوطلب توسط هیات مرکزی نظارت بر انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر در چهارمحال و بختیاری تائید شد.

قربانپور با اشاره به اینکه 939 شعبه رای‌گیری برای اخذ آرای مردمی در انتخابات 28 خرداد 1400 در سطح چهارمحال و بختیاری پیش‌بینی شده است، عنوان کرد: از این تعداد 752 شعبه ثابت و 187 شعبه سیار است.

دبیر ستاد انتخابات چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه در شهرها از 363 شعبه در نظر گرفته شده برای اخذ آرا 20 شعبه سیار و مابقی ثابت است، گفت: همچنین در بخش روستایی از 576 شعبه در نظر گرفته شده برای اخذ آرا، 167 شعبه سیار و مابقی ثابت هستند.

وی ادامه داد: لردگان با 213 شعبه بیش‌ترین تعداد شعب اخذ رای و شهرستان بن با 27 شعبه کمترین میزان شعب اخذ رای را به خود اختصاص داده است، همچنین بیش‌ترین شعب سیار روستایی در شهرستان کوهرنگ به‌علت پراکندگی جمعیت در نظر گرفته شده است.

قربانپور تصریح کرد: جهت رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حفظ فاصله اجتماعی مناسب در هنگام رای‌گیری، تعداد شعب اخذ رای در چهارمحال و بختیاری نسبت به انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال 1398، نزدیک به 200 شعبه افزایش پیدا کرده است.

دبیر ستاد انتخابات چهارمحال و بختیاری در پایان خاطر نشان کرد: طبق قانون فرمانداران به‌ مدت سه روز از تاریخ 17 الی 19 خرداد ماه فرصت دارند لیست اسامی کاندیداهای تائید صلاحیت شده را به ‌صورت آگهی منتشر کنند.

استان زنجان

خدابخش مرادی نافچی، رئیس ستاد انتخابات استان زنجان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زنجان با اشاره به بسترسازی لازم برای انتخابات 28 خرداد ماه اظهار داشت: انتخابات مظهر اقتدار، مردم سالاری دینی و ارتقای امنیت ملی ایران است و نتیجه انتخابات فرصتی برای اتحاد، انسجام و تضمین آینده کشور است.

وی افزود: در ستاد انتخابات استان زنجان تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات سالم با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی اتخاذ شده و 21 جلسه‌ ستاد انتخابات در همین زمینه با تمام عوامل اجرایی استان برگزار شده است.

رئیس ستاد انتخابات استان زنجان به تعداد ثبت نام کنندگان شورای شهر اشاره کرد و گفت: تعداد ثبت نام کنندگان شورای شهر استان نسبت به دوره‌های گذشته پنج درصد و در نقاط روستایی 7.8 درصد افزایش داشته و نشان دهنده این است که گام بلندی برای انتخابات در استان برداشته شده است.

استان اردبیل ‌

اکبر بهنامجو، استاندار اردبیل اظهار داشت: مقدمات برگزاری انتخابات امن و سالم در استان فراهم شده و مشکلی در خصوص تامین امنیت و سلامت انتخابات در استان باقی نمانده و درصدد هستیم با اصل بی‌طرفی بتوانیم مردم را در انتخاب فرد اصلح رهنمون کنیم.

وی با اشاره به این که با تدابیر اعضای شورای تأمین امنیت ویژه‌ای برای انتخابات پیش رو در نظر گرفته شده است، بیان کرد: انتظار می‌رود تمامی مدیران در این زمینه همکاری‌های لازم را داشته باشند و نسبت به برگزاری انتخابات بی‌طرفانه آمادگی‌های لازم را داشته باشند.

استاندار اردبیل تصریح کرد: هوشیاری و درایت مردم برای انتخاب فرد شایسته در بین نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستاها اولویت اساسی است و به همین منظور تلاش و جدیت بر این است تا بهترین انتخابات و به صورت باشکوه و منظم برقرار شود.

بهنامجو اظهار کرد: انتظار داریم تا دستگاه‌های اجرایی و مدیران ذی‌ربط همکاری و مشارکت‌های لازم را در راستای برگزاری انتخابات سالم و باشکوه داشته باشند و در این زمینه از هیچ تلاشی دریغ نشود.

‌علی ملااحمدی، مدیرکل صدا و سیمای مرکز اردبیل نیز در ادامه با اشاره به اهداف والای صدا و سیما و رسانه ملی برای تبیین و اطلاع‌رسانی انتخاباتی گفت: تمام تلاش ما بر این است تا شفاف‌سازی‌های لازم به مردم اطلاع‌رسانی و انگیزه و شور و شوق کافی برای حضور باشکوه در پای صندوق‌های رای رقم بخورد.

وی تصریح کرد: رسانه ملی تبلیغات منجسم و گسترده‌ای در خط مشی معین در نظر گرفته و به همین منظور با رعایت اصل بی‌طرفی به دنبال علنی‌سازی اهداف کاندیداها و نقش مردم در تعیین سرنوشت مملکت ایران اسلامی به دنبال دارد.

‌بهروز ندایی رئیس ستاد انتخابات استان اردبیل اظهار داشت: مردم استان همواره با مشارکت حداکثری در انتخابات دوره های گذشته پشتیبانی خود را از نظام و دولتمردان اعلام کرده‌اند و در انتخابات پیش رو نیز حضور گسترده در پای صندوق های رای خواهند داشت.

وی افزود: مردم نسبت به عمران و آبادانی استان حساس هستند و با مشاهده اقدامات اساسی در این زمینه  مشارکت حداکثری  در پای صندوق‌های رای دارند.

وی اظهار کرد: استان اردبیل دارای پنج حوزه انتخابیه شامل حوزه انتخابیه اردبیل، نیر، نمین و سرعین، حوزه انتخابیه خلخال و کوثر، حوزه انتخابیه مشگین‌شهر، حوزه انتخابیه گرمی، حوزه انتخابیه پارس‌آباد، بیله‌سوار و اصلاندوز است و در مجموع سه هزار و 252 نفر به عنوان شورای روستا و 165 هم به عنوان شورای شهر در این دوره انتخاب خواهند شد.

استان ایلام

الیاس فتاحی رئیس ستاد انتخابات استان ایلام در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ایلام ، با اعلام آغاز شمارش معکوس برای برگزاری انتخابات 28 خرداد 1400 اظهار داشت: 459 هزار و 573  نفر در ایلام واجد شرایط “رای” در انتخابات پیش رو هستند.

رئیس ستاد انتخابات استان ایلام با اشاره به تفکیک جنسیتی واجدان شرایط “رای” در استان ایلام گفت: از این تعداد  225 هزار و 672 نفر زن و 233 هزار و 901 تن مرد هستند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری ایلام با اعلام آمار واجدان شرایط رای در استان ایلام به میزان مشارکت شهروندان ایلامی در ادوار مختلف انتخابات اشاره کرد و افزود: میزان مشارکت ایلامی‌ها در ادوار انتخابات گذشته بالاتر از 70 درصد بوده است و پیش بینی می‌شود در انتخابات پیش رو میزان مشارکت نیز از نرم قابل قبولی برخوردار باشد.

فتاحی به رعایت قانون  در برگزاری انتخابات قبل و بعد گریزی زد و گفت: برای برگزار کنندگان انتخابات آن چه مهم است میزان مشارکت و اجرای دقیق مقررات و قوانین برگزاری و نظارت بر انتخابات است .

وی پرهیز از جانبداری له یا علیه نامزدهای انتخاباتی، اجرای مر قانون و عدم استفاده از امکانات دولتی تحت هر عنوان به نفع یا ضرر کاندیدها را خط قرمز در برگزاری انتخابات خرداد 1400 در استان ایلام عنوان کرد و گفت: آنچه مهم است عمل به قانون، برگزاری امن انتخابات است و دستگاه‌های ناظر به جد این موارد را رصد خواهند کرد.

استان هرمزگان

علی رئوفی رئیس ستاد انتخابات استان هرمزگان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم در بندرعباس اظهار داشت: خوشبختانه تدابیر لازم برای برگزاری انتخاباتی باشکوه در 28 خرداد اندیشیده شده و تمهیدات لازم فراهم شده است و استان هرمزگان آمادگی کامل برای برگزاری انتخابات را دارد.

رئوفی بیان کرد: با پایان یافتن مهلت قانونی بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات شورای اسلامی شهرها در هیات‌های نظارت شهرستانی و مرکزی در مجموع افراد احراز صلاحیت شده برای رقابت در کرسی‌های پارلمان‌های شهری 45 شهر استان هرمزگان 679 نفر هستند و اسامی نهایی آنها نیز به فرمانداری‌های سطح استان ارسال شده است.

رئیس ستاد انتخابات استان هرمزگان تاکید کرد: در بحث انتخابات شورای اسلامی روستاهای استان نیز در مجموع 1321 روستای استان هرمزگان پس از پایان بررسی‌ها 7 هزار و 795 نفر توانستند مجوزات لازم برای حضور در انتخابات شورای اسلامی روستاها را اخذ کنند.

در شهرستان بندرعباس 179 نفر، شهرستان میناب 79 نفر، شهرستان بندرلنگه 77 نفر، شهرستان قشم 70 نفر، شهرستان بستک 51 نفر، شهرستان رودان 48 نفر، شهرستان بندرخمیر 34 نفر، شهرستان پارسیان 29 نفر، شهرستان سیریک 28 نفر، شهرستان حاجی آباد 23 نفر، شهرستان بشاگرد 23 نفر، شهرستان ابوموسی 19 نفر و در شهرستان جاسک 19 نفر تایید صلاحیت شده‌اند. 

شهرستان کاشان

125 نامزد از نامزدان ثبت نام شده ویژه شورای شهر کاشان در ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی تایید صلاحیت شدند و اسامی آنان امروز از سوی فرمانداری کاشان منتشر شد.

مجتبی آبام، محمد ابراهیمی، علیرضا ابراهیمی، علی احتشام مشهور به احتشام کاشانی، امیرحسین احمدی، سعید احمدی، عباس اخوان، ابوالفضل آرامش، علی اصغر آرامش، مهدی آرمیده، مهدی آریا، بهروز اسمعیل پور، حسین اسمعیلی، مسعود افشاری مفرد، عباسعلی اکبرزاده مرشدی از جمله نامزدان هستند.

سیدمحمد امامت، امیر ایزدپناه، حسینعلی بارفروش، زهرا باغبان، امیرحسین باغشیخی، حسین باغشیخی، محمد باغشیخی، مصطفی باغشیخی مفرد، مهدی باغشیخی مفرد، علی باقری، ابوالفضل بحری پور، رضا براتی، محمد برزی، امیرحسین بلندی کاشانی و سیدابوالفضل بنی حسینی، حمیدرضا بهرامیان، مهرداد بهزادنیا، احمدرضا بهمنی، عفت پدرام فر، علیرضا پوران، حسینعلی پورمدنی و ابوالفضل پورمهر از دیگر نامزدان شورای اسلامی شهر کاشان هستند.

سیدمحمدباقر پورموسوی، سیدمهدی پیغمبرزاده، مجتبی تدین، حمیدرضا تقیان، عباس جامعی، سید اکبر جلال زاده مشهور به رضوی، خلیل اله جوادی، مصطفی جوادی مقدم، جواد جوانی، جواد حاجی قدیری مشهور به قدیری، حسین حسینی نژاد، محمدرضا حیدری، حسین حیدریان، سیداصغر خادم، معین خادم پور و علی خدابخشی از دیگر نامزدان هستند.

مجید دانشیار، محمدرضا داور، علیرضا ذراتی، رضا رسول زاده، علیرضا رسولیان، حسین زاهدی، سیدحسن ساداتی، مصطفی سپاسه، مجید سربلوکی، عباسعلی سعیدی پور، مهدی سقاپولادی، الهام سادات سیداسمعیلی، حسن شبانی زاده، مصطفی شیخی، سیدعلی صالحی، مهدی صدوقی، علیرضا صمدیان، مهدی صیادی، سعید طالعی، احمدرضا طحانی، حسین عابدی‌ و احسان عالمی نیز از دیگر نامزدان هستند.

میثم عباسی مقدم، علیرضا عرب بیگی، مجید عرب فرد،داود علیخانی،محمد حسین عمرانی،خلیل غزلاوی،مهسا غلامی پور، امیر حسین فتاح،محسن فخری،محمد علی فرجی،لیلا فروزانفر ،مهرداد فلاحی،محمد قنبری،ابوالفضل قندچی،مهدیه قیصری،محمدرضا قیومی و هادی کاشانی نژاد از دیگر نامزدان هستند.

مقدادکاظمی، امیر کردمیل، مصطفی کردمیل، حمید رضا کوچکی،احسان گیو،مرتضی مجاهدی،هادی محبتی،جعفر محبوبی،امیر حسین محتشمی پور،محمدرضا محمد علی زاده، غلامرضا محمدی، مهدی مرادی غفار، علی مرسولی، ملک ارسلان مسعودی، ماشاالله مشکینی و سامان معظمی گودرزی از دیگر نامزدان هستند.

علیرضا مفرح، مرتضی مقدسیان فرد، حجت اله ملکوتی شاد، سیدمحمد مهدوی اصیل، مهدی نادعلی، مجتبی ناصری، عباس نیکخواه، سیدرضا هاشمی، علی هاشمی طاهری، حسن هیزمی، سیدجواد واجدی، مرتضی والی زاده و ابوالفضل وطن دوست از دیگر نامزدان هستند.

استان یزد

محمدعلی شاه حسینی دبیر ستاد انتخابات استان یزد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در  یزد  با اشاره به ضرورت و اهمیت فراهم کردن شرایط و تمهیدات لازم برای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات 1400، اظهارداشت: تقریبا 20 هزار نفر در استان یزد در حال فراگیری آموزش‌های لازم برای اجرای انتخابات صحیح و سالم در استان یزد هستند تا انتخابات در صحت، سلامت و اشرافیت کامل بر قانون انجام شود.

دبیر ستاد انتخابات استان یزد ادامه داد: همچنین برای جمع آوری آرای افراد و بیماران مبتلا به کرونا، بیماران حاضر در بیمارستان‌ها، سالمندان، افراد حاضر در مراکز اقامتی و پادگان‌ها، کادر بهداشت و درمان و دیگر افردی که قادر به ترک محل کار خود برای رای دادن در روز انتخابات نیستند تدابیری اندیشیده شد.

وی گفت: به همین منظور و در راستای اجرا صحیح حقوق همه آحاد جامعه 432 شعبه سیار شهری و روستایی در استان یزد در نظر گرفته شده، که از این تعداد 231 شعبه سیار اخذ رای شامل 46 شعبه سیار شهری و 185 شعبه سیار روستایی برای جمع آوری آرای انتخابات ریاست جمهوری پیش بینی شده است.

دبیر ستاد انتخابات استان یزد ادامه داد: همچنین 201 شعبه سیار شهری و روستایی برای جمع آوری آرای ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در نظر گرفته شده است.

شاه حسینی با اشاره به اینکه 1487 شعبه ثابت شهری و روستایی برای انتخابات ریاست جمهوری و شوراها در 28 خرداد، پیش‌بینی شده است، تصریح کرد: بیشترین تعداد شعبه اخذ رای متعلق به شهرستان یزد و کمترین تعداد شعبه متعلق به بهاباد است.

وی گفت: در مجموع 1919 شعبه اخذ رای در استان یزد پیش بینی شده است که از این تعداد، 966 شعبه جهت جمع آوری آرای انتخابات ریاست جمهوری و 953 شعبه جهت جمع آوری آرای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا هستند.

استان لرستان ‌

محمود ثمینی رئیس ستاد انتخابات استان لرستان در حاشیه بازدید از هیئت‌های اجرایی و نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شوراهای اسلامی و شهر و روستا در شهرستان دلفان به آمادگی استان برای برگزاری انتخابات سالم و بی طرفانه اشاره کرد و اظهارداشت: استان لرستان آماده برگزاری انتخابات سالم و پرشور ریاست جمهوری و انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا است.

وی با بیان اینکه در تمام شهرستان‌ها و بخش‌های استان لرستان بستر مناسب برای برگزاری انتخابات سالم فراهم شده است افزود: در استان لرستان هزار و 871 شعبه اخذ رای آماده انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستاست.

وی بیان کرد: از مردم استان می‌خواهیم با حضور حداکثری، هوشمند و آگاهانه خود در 28 خرداد ماه در پای صندوق‌های اخذ رای در تداوم، استمرار و قوام نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با حضور حداکثری مشارکت فعال داشته باشند.

ثمینی تصریح کرد: ما به عنوان مجریان انتخابات به مردم این قول را می‌دهیم که به طور حتم انتخاباتی در مدار قانون با بی طرفی کامل، با سلامت و امنیت لازم در استان برگزار کنیم.

استان‌ زنجان

‌رضا جمالی مسئول بسیج رسانه استان زنجان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زنجان ضمن تاکید بر حضور حداکثری مردم در انتخابات 28 خرداد ماه اظهار داشت: انتظاری که از اصحاب رسانه و خبرنگاران استان داریم این است که مردم و تمام اقشار جامعه را به حضور حداکثری مردم در انتخابات دعوت کنند. هرکسی دلش برای ایران می‌تپد باید علاوه بر حضور خود، اطرافیانش را به حضور در انتخابات دعوت کند.

وی با بیان اینکه رسانه‌ها و فضای مجازی نقش بسیار تاثیرگذاری در پرشور کردن انتخابات دارند، گفت: تمام رسانه‌ها با هر گرایش سیاسی و یا مستقل وظیفه دارند که مردم را به حضور پرشور در پای صندوق‌های رای دعوت کنند. همینطور رسانه‌ها وظیفه دارند در مقابل هجمه رسانه‌های معاند ایستادگی کنند و شایعاتی که آن‌ها در موضوع مسائل مختلف کشورمان بیان می‌کنند را بین آحاد جامعه تبیین کنند.

وی ادامه داد: فعلا زمان قطعی این نشست مشخص نشده ولی قطعا تا چند روز آینده این اردو برگزار خواهد شد و تمام فعالان رسانه با هر گرایش سیاسی و یا مستقل می‌توانند در این نشست شرکت کنند. ما معتقدیم که اصحاب رسانه بسیار در زمینه دعوت مردم به حضور پرشور در جامعه تاثیرگذار هستند. فرقی نمی‌کند با چه بینش و گرایش سیاسی باشیم مهم این است که همه در این انتخابات شرکت کنیم چرا که کشور پهناور ایران برای همه ما است.

انتهای پیام/ش

منبع خبر

‌آخرین اخبار انتخابات ایران
www.tasnimnews.com

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا