مجله

سفر وزیر خارجه امارات به قاهره و دیدار با رئیس جمهور مصر

دیدار السیسی با پامپئو و رایزنی درباره سوریه و یمن

رئیس جمهور مصر در جریان سفر به آمریکا با وزیر خارجه این کشور دیدار و در خصوص مسائل مربوط به سوریه، لیبی و یمن با وی رایزنی کرد.

دیدار السیسی با پامپئو و رایزنی درباره سوریه و یمن

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری العهد، عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر در اولین روز از سفر خود به واشنگتن پایتخت آمریکا در محل اقامت خود در منطقه «بلر هاوس» با مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا دیدار و گفتگو کرد.

بسام راضی سفیر مصر در آمریکا و سخنگوی رسمی ریاست جمهوری مصر در این سفر گفت: رئیس جمهور بر اصرار مصر در حمایت و تعمیق مشارکت استراتژیک میان این کشور و آمریکا تاکید کرده و آن را به عنوان خاستگاه مهمی برای حفظ امنیت و ثبات در منطقه خاورمیانه معرفی کرد.

بنا به گفته راضی، السیسی همچنین بر امیدواری خود درباره افزایش هماهنگی‌ها و رایزنی‌های مصر با طرف آمریکایی طی مرحله آینده در خصوص پرونده‌های مختلف سیاسی و امنیتی دارای اولویت مشترک تاکید کرد.

وزیر خارجه مصر در سفر دو هفته قبل خود به آمریکا در خصوص روابط دوجانبه و علاقه‌مندی طرف مصری برای تقویت روابط و همکاری‌ها در زمینه‌های مختلف و متناسب با سطح شراکت راهبردی مصر و آمریکا و تقویت روابط دو کشور به منظور تشریک مساعی جهت مقابله با چالش‌های منطقه‌ای و بین‌المللی رایزنی کردند.

وزرای خارجه مصر و آمریکا همچنین درباره تشدید رایزنی سیاسی و سفرهای متقابل مقامات دو کشور و نیز برگزاری جلسه گفت‌وگوی راهبردی دو کشور در قاهره، توافق کردند.

مسئله فلسطین نیز از دیگر محورهای گفت‌وگوی شکری و پامپئو بود و شکری بر ضرورت تلاش برای پیشبرد روند سازش عادلانه بر اساس قطعنامه‌های بین‌المللی و طرح صلح عربی با هدف تشکیل دولت فلسطین در مرزهای سال 1967 به پایتختی قدس شرقی تأکید کرد.

وزیر خارجه مصر همچنین موضع ثابت قاهره در خصوص بلندی‌های جولان اشغالی را مورد تأکید قرار داد و گفت جولان بر اساس قطعنامه‌های بین‌المللی، سرزمین عربی و اشغالی است. وزرای خارجه مصر و آمریکا همچنین تحولات لیبی، سوریه و یمن را بررسی کردند.

انتهای پیام/

سفر وزیر خارجه امارات به قاهره و دیدار با رئیس جمهور مصر

سفر وزیر خارجه امارات به قاهره و دیدار با رئیس جمهور مصر

شفقنا – عبدالفتاح السیسی، رئیس‌جمهور مصر در جریان استقبال از شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان، وزیر امور خارجه امارات در قاهره، بر ویژه بودن روابط مستدام مصر و امارات طی چندین دهه تاکید کرد.

به گزارش سرویس ترجمه شفقنا، به نقل از آرتی عربی،‌ سخنگوی رسمی ریاست جمهوری مصر در بیانیه‌ای اعلام کرد: رئیس‌جمهور بر حفظ حریم خصوصی روابط مصر و امارات که چندین دهه از دوران شیخ زاید آل نهیان، رئیس فقید امارات شکل گرفته، تاکید کرد. او از مواضع حمایتی امارات از مصر در بسیاری از نقاط عطف تاریخی تقدیر کرد.

به گفته السیسی، شیخ زاید آل نهیان کسی بود که به تحکیم روابط سرنوشت‌ساز دو کشور کمک کرد و این کمک در هماهنگی نزدیک بین دو کشور برادر منعکس شد.

شیخ عبدالله بن زاید ضمن ابراز افتخار از دیدار با رئیس جمهور مصر، ضمن ابلاغ سلام شیخ محمد بن زاید، رئیس جمهور امارات، بر تمایل به تقویت و تحکیم روابط راهبردی بین دو کشور تاکید کرد به گونه ای که منافع مشترک دو کشور و ملت برادر را تامین کند و امنیت و ثبات را در دوره ای که چالش های فرآینده ای دارد، افزایش دهد.

سخنگوی ریاست جمهوری مصر تصریح کرد: در این دیدار به ابزارهای تقویت روابط دوجانبه در سطوح مختلف به ویژه در سطح اقتصادی و افزایش سرمایه‌گذاری امارات در چندین زمینه در مصر به‌ویژه بخش‌های انرژی، حمل‌ونقل، بنادر و گردشگری پرداخته شد.

در دیدار السیسی و عبد الله بن زاید آخرین تحولات منطقه ای و موضوعات مورد علاقه مشترک نیز مورد بررسی قرار گرفت و رئیس جمهور مصر بر اهمیت و حیاتی بودن نقش امارات و رهبری آن در رویارویی با چالش های پیش روی ملت عرب تاکید کرد.

وزیر امور خارجه اماراتنیز  از نقش محوری مصر در منطقه به عنوان ستون اساسی امنیت و ثبات جهان عرب، همچنین تلاش های مصر برای تقویت همبستگی میان کشورهای عربی و پیشبرد اقدامات مشترک عربی قدردانی و استقبال کرد.

متن کامل خبر را در آرتی عربی ببینید.

انتهای پیام

شفقنا در شبکه های اجتماعی: توییتر | اینستاگرام | تلگرام

ذخیره نام، ایمیل و وبسایت من در مرورگر برای زمانی که دوباره دیدگاهی می‌نویسم.

دیدار رئیس جمهوری مصر و وزیر خارجه عربستان

منابع خبری از دیدار و گفت‌وگوی رئیس جمهوری مصر با وزیر خارجه عربستان خبر دادند.

دیدار رئیس جمهوری مصر و وزیر خارجه عربستان

منابع خبری از دیدار و گفت‌وگوی رئیس جمهوری مصر با وزیر خارجه عربستان خبر دادند.

سخنگوی ریاست جمهوری مصر امروز یکشنبه اعلام کرد که عبدالفتاح سیسی رئیس جمهوری این کشور با فیصل بن فرحان وزیر خارجه عربستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایرنا، به نقل از خبرگزاری عربی، طبق این گزارش؛ دو طرف در جریان این دیدار به روابط دوجانبه میان ریاض و قاهره پرداختند.

سیسی و بن فرحان همچنین درباره برخی مسائل منطقه‌ای و بین المللی تبادل نظر کردند.

این دیدار با حضور سامح شکری وزیر خارجه مصر و اسامه نقلی سفیر ریاض در قاهره انجام شد.

سیسی در این دیدار بر ویژگی استراتژیک روابط مصر و عربستان سعودی تاکید کرد.

فیصل بن فرحان نیز بر عمق روابط تاریخی عربستان سعودی و مصر تاکید کرد.

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

تمام حقوق مادی و معنوی متعلق به اعتماد آنلاین می باشد.

وزرای خارجه مصر و اردن در بغداد

وزرای خارجه مصر و اردن به منظور رایزنی با مقامات عراقی وارد بغداد شدند.

وزرای خارجه مصر و اردن در بغداد

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، احمد الصحاف، سخنگوی وزارت خارجه عراق خاطرنشان کرد، سامح شکری، وزیر خارجه مصر و ایمن الصفدی، وزیر خارجه اردن امروز (دوشنبه) در سفری رسمی وارد بغداد شدند.

الصحاف در ادامه افزود، فؤاد حسین، وزیر خارجه عراق از همتایان اردنی و مصری خود استقبال کرد.

سخنگوی وزارت خارجه عراق همچنین تصریح کرد، قرار است فؤاد حسین با وزرای خارجه اردن و مصر در خصوص شماری از مسائل مهم و مورد توجه به بحث و تبادل نظر بپردازد.

احمد الصحاف تاکید کرد، پیش‌بینی می‌شود الصفدی و سامح شکری با ریاست سه قوه عراق دیدار و رایزنی کنند.

انتهای پیام

دیدار نخست‌وزیر عراق با دستیار امور خاورمیانه‌ وزیر خارجه‌ آمریکا

نخست‌وزیر عراق با دستیار امور خاورمیانه‌ وزیر خارجه‌ آمریکا دیدار کرد.

دیدار نخست‌وزیر عراق با  دستیار امور خاورمیانه‌ وزیر خارجه‌ آمریکا

نخست‌وزیر عراق با دستیار امور خاورمیانه‌ وزیر خارجه‌ آمریکا دیدار کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از کردستان ۲۴، «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر عراق با  «باربرا لیو» دستیار امور خاورمیانه‌ وزیر خارجه‌ آمریکا دیدار کرد.

دفتر نخست‌وزیری عراق در بیانیه‌ای نوشت که دو طرف در این دیدار روابط دوجانبه، تحولات عراق، نقش دولت در مقابله با چالش و تلاش‌ها برای مهار بحران سیاسی عراق از طرق مختلف برای گفت‌وگوی ملی جامع میان نیروهای سیاسی کشور رایزنی کردند.

نخست‌وزیر عراق و دستیار وزیر خارجه‌ آمریکا در امور خاورمیانه، درباره‌ مسائل منطقه‌ای و موضوعات موردعلاقه‌ مشترک هم به تبادل‌نظر پرداختند.

کاظمی و لیو، بر نقش قابل‌توجه عراق در کاهش تنش‌های منطقه‌ای از طریق تلاش‌های دولت برای ایجاد امنیت و سیاست گفت‌وگو بین کشورهای منطقه تأکید کردند.

دستیار وزیر خارجه‌ آمریکا اعلام کرد کرد که «جو بایدن» رئیس‌جمهوری این کشور همه‌ سران عراق را به از سر گرفتن گفت‌وگوی ملی بین نیروهای سیاسی عراق برای گذار از بحران کنونی و حرکت به‌سوی تثبیت امنیت و ثبات دعوت کرده است.

وی مجدداً تأکید کرد که دولت آمریکا به حمایت از عراق و تقویت شراکت بین بغداد و واشنگتن در چارچوب توافقنامه‌ راهبردی بین دو کشور ادامه خواهد داد.

کاظمی نیز ضمن استقبال از حمایت ایالات‌متحده از عراق، بر اهمیت تداوم همکاری در موضوع مبارزه با تروریسم و تداوم و تحکیم روابط دوجانبه در زمینه‌های مختلف اقتصادی، آموزشی و فرهنگی تأکید کرد.

رئیس‌جمهوری آمریکا چهارشنبه‌ گذشته در گفت‌وگویی تلفنی با مصطفی کاظمی، از مقام‌های عراقی خواسته بود گفت‌وگوی سیاسی در راستای ایجاد نقشه راهی برای خروج کشور از بن‌بست سیاسی را در پیش بگیرند.

اخبار مرتبط

کلمات کلیدی

کشور مصر , وزیر خارجه عربستان , عبدالفتاح سیسی , فیصل بن فرحان , سامح شکری وزیر امور خارجه مصر , ایمن الصفدی , عراق , مصطفی الکاظمی

دیدار و رایزنی وزرای خارجه آمریکا و مصر

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا