زندگی

مربی تیم فوتبال جوانان دختران: ازبکستان حریف جدی برای ما محسوب می‌شود

مربی تیم فوتبال جوانان دختران: ازبکستان حریف جدی برای ما محسوب می‌شود

مربی تیم فوتبال جوانان دختران در کنفرانس مطبوعاتی تیم‌های شرکت‌کننده در تورنمنت کافا حضور یافت و پاسخگوی سوالات خبرنگاران بود.

مربی تیم فوتبال جوانان دختران: ازبکستان حریف جدی برای ما محسوب می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت رسمی فدراسیون، مریم جهان نجاتی، جوانان در پاسخ به این سوال که دو سال از آخرین فعالیت فوتبال به دلیل شیوع ویروس کرونا می گذرد و تیم ایران با چه میزان آمادگی در این تورنمنت حضور یافته است، گفت: شرایط اپیدمی در کشورهای منطقه مختلف بوده و ما در ایران روزهای بسیار زیادی را در قرنطینه کامل به سر بردیم. نزدیک به دو سال هیچ اردوی تدارکاتی نداشتیم. زمانی که قرار شد در تورنمنت کافا حضور یابیم، فدراسیون در این زمان اندک سعی کرد تدارکات خوبی را برای ما فراهم کند و سه مرحله اردوی آماده سازی داشتیم تا بتوانیم به این مسابقات اعزام شویم.

وی در خصوص اینکه نگاه فدراسیون فوتبال ایران به مسابقات مرحله اول مقدماتی جوانان آسیا است و اکنون آمادگی برای حضور در این مسابقات را نداشته اید؟ درادامه گفت: تیم ملی ایران پروسه آماده سازی خود را با توجه به زمان محدودی که داشته، طی کرده است و مسابقات کافا استارتی است برای آغاز فعالیت تیم ملی جوانان برای مسابقات مهم پیش رو. متاسفانه فرصت دعوت از استعدادهای جدید نداشتیم اما تمرینات خوبی را پشت سر گذشته و اکنون در کشور تاجیکستان هستیم تا با رقبای خود به رقابت بپردازیم.

جهان نجاتی در پاسخ به سوال خبرنگار تاجیکستان که رقیب اصلی ایران در این تورنمنت چه تیمی است؟ گفت: برای تمامی تیم‌ها در این تورنمنت ارزش قائل هستیم اما تیم ازبکستان رقیب جدی برای ما محسوب می‌شود. حتی تیم تاجیکستان هم همواره از رقبایی بوده که در کافا عملکرد خوبی از خود نشان داده است.

مربی تیم فوتبال جوانان در خصوص اینکه تیم ایران نسبت به تیمی که دو سال قبل به کافا اعزام کرد و قهرمان شد، چه تفاوتی دارد، ادامه داد: تعدادی از بازیکنانی که تیم ایران را در دو سال گذشته همراهی کردند در این تیم حضور ندارند و به دلیل شرایط خاص کرونا این تیم نسبت به تیمی که در تورنمنت دو سال گذشته حضور داشت شرایط متفاوت تری از لحاظ تعداد برگزاری اردوها و بازی‌های تدارکاتی داشته است.

تیم‌های ازبکستان و ایران همواره کافا را پیش زمینه‌ای برای آمادگی بهتر خودشان برای مسابقات آسیایی می‌بینند و این بازی‌ها اهمیت چندانی برای دو کشور ندارد جهان نجاتی در این خصوص گفت: خیر اصلا اینطور نیست. نگاه مدیریتی فدراسیون فوتبال به مسابقات کافا ، کادر فنی و بازیکنان به علت تقسیم متعادل تری که در آسیای مرکزی از لحاظ رقبا برای ما وجود دارد، بسیار مهم است. این تورنمنت برای ما بسیار پر اهمیت بوده و هر ساله در تقویم برگزاری مسابقات AFC مشتاقانه به دنبال تاریخ مسابقات کافا هستیم. در واقع مسابقات کافا همواره میدانی بوده که به آماده سازی تیم های ما کمک شایانی کرده است.

وی در پایان در خصوص عدم حضور سرمربی تیم ملی ایران در این کنفرانس و  اینکه نظرتان برای حضور در تاجیکستان و تورنمنت کافا چیست گفت: متاسفانه با ترانزیت 15 ساعته در فرودگاه ترکیه مواجه بودیم و بلافاصله فردا دیدار حساس خود را با تیم میزبان، تاجیکستان داریم و امیدوارم خستگی مسیر تاثیر زیادی بر عملکرد بازیکنان ما نگذارد. سرمربی تیم ملی نیز به دلیل مشکلات جسمانی که برای‌شان ایجاد شد نتوانستند در این کنفرانس حضور یابند.

انتهای پیام/

منبع

مربی تیم فوتبال جوانان دختران: ازبکستان حریف جدی برای ما محسوب می‌شود
www.tasnimnews.com

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا