زندگی

روایتی متفاوت از یک آقازاده؛ از یک ژن خوب

روایتی متفاوت از یک آقازاده؛ از یک ژن خوب

فرزند یک آقازاده چند روز قبل در دفاع از حرم در سوریه به شهادت رسید.

روایتی متفاوت از یک آقازاده؛ از یک ژن خوب

به  گزارش  خبرنگار دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، مدافعان حرم یا همان مدافعان خستگی ناپذیری که هفت سال بیشتر است در منطقه‌های درگیری با داعش حضور دارند و هنوز خسته نشده اند، بلکه به شهادت و جان دادن در این مسیر افتخار می‌کنند. حالا صحبت از شهیدی است که در دفاع از حرم حضرت زینب شهید شده است؛ پاسدار شهید حسن عبدالله زاده.

روایتی از یک آقازاده که در دفاع از حرم به شهادت رسید + تصاویر

شهید حسن عبدالله زاده اصالتاً از طوایف لر چهارمحال و بختیاری و از روستای شیخ علی خان است که به دلیل ماموریت پدرش در سال ۶۴ در اهواز متولد شد، اما با توجه به شرایط کاری پدر خود به تهران نقل مکان کردند. پاسدار شهید حسن عبدالله‌زاده به دلیل عشق و علاقه به ولایت و شهادت در سال‌های اول جنگ سوریه بار‌ها برای دفاع از حرم حضرت زینب به این کشور اعزام شد.

روایتی از یک آقازاده که در دفاع از حرم به شهادت رسید + تصاویر

شهید حسن عبدالله زاده عضو هیئت علمی دانشگاه امام حسین (ع) نیز بود و عشق او به ائمه اطهار و حضرت عباس (ع) و الگوپذیری از شجاعت و صبوری باعث روحیه دادن او به سایر نیرو‌ها می‌شد. این شهید والامقام که فرزند سردار عبدالله زاده از فرماندهان سابق نیروی انتظامی بود، چند سال پیش ازدواج کرده بود و اکنون سه فرزند پنج، سه و یک‌ساله از ایشان به‌ یادگار مانده است.

روایتی از یک آقازاده که در دفاع از حرم به شهادت رسید + تصاویر

پدر شهید عبدالله‌زاده راجب به خصوصیات و اخلاقیات این شهید به خنده‌رو بودن این شهید اشاره کرد و گفت: به خاطر ندارم کسی تا به الان از دست حسن ناراحت شده باشد؛ چرا که همواره خنده‌رو بود و این قدر برای دوستان جذابیت داشت که همواره در کنار او جمع شدند.

به گفته پدر شهید عبدالله‌زاده این شهید والامقام هر شب جمعه زلف خود را با حرم حضرت عبدالعظیم (ع) و مناجات‌خوانی حاج منصور ارضی گره زده بود و یکی از افتخارات خود را بسیجی بودن عنوان می‌کرد.

روایتی از یک آقازاده که در دفاع از حرم به شهادت رسید + تصاویر

سردار عبدالله زاده گفت: پسرم هیچ‌گاه جهاد را فدای منافع شخصی خود نکرد و هیچ‌گاه مأموریت و کار دفاع از انقلاب را به موضوعات زندگی و مادی گره نمی‌زد و اولویت او دفاع از انقلاب بود؛ پسرم علاوه بر تمام خوبی‌هایی که در وجود خود داشت؛ بسیار شجاع و دلیر بود طوری که خداوند هیچ‌گونه ترسی در وجود این شهید قرار نداده بود؛ برای همین همواره در صحنه‌های سخت حضور داشت.

پدر این شهید مدافع حرم با اشاره به آرزوی پسرش که شهادت بود تصریح کرد: خداوند را سپاسگزارم که حسن به آرزوی خود رسید.

روایتی متفاوت از یک آقازاده؛ از یک ژن خوب + تصاویر

اگر بخواهیم در خصوص شجاعت این شهید بگوییم نمی‌توانیم از اقدامات این شهید در برابر فتنه‌گران در فتنه ۸۸ سخنی به زبان نیاوریم؛ چرا که حسن در روز عاشورا و در برابر هلهله‌های یزیدیان که در میدان ولیعصر و سایر نقاط تهران جمع شده بودند، حضور پیدا کرد و متأسفانه توسط گروهی آنچنان مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرد که گویی جان خودش را از دست داده است. این شهید والامقام در روز عاشورا  با سنگ، چوب و ضربات مشت و لگد فتنه‌گران آن‌چنان آسیب می‌بیند که آنها گمان می‌کنند جان خود را از دست داده و در گوشه میدان ولیعصر پیکر او را رها می‌کنند؛ در حالی که حکمت الهی این چنین بود که شهیدعبد‌الله‌زاده باید در مقابله با داعش به شهادت می‌رسید.

روایتی از یک آقازاده که در دفاع از حرم به شهادت رسید + تصاویر

پس از آنکه دو سال قبل نابودی داعش توسط حاج قاسم اعلام شد، داعشی‌ها در مناطقی از سوریه همانند دیرالزور پراکنده شده‌اند که تعدادی از آن‌ها در منطقه «بادیه» حضور داشتند. شهید حسن عبدالله‌زاده مأموریت پیدا می‌کند در برابر کمین‌های داعشی‌هایی که این منطقه را ناامن کرده و باعث کشته شدن مردم سوریه شده بودند به منطقه عازم و ضمن شناسایی، آن منطقه را پاکسازی کند. به همین دلیل در آن منطقه حضور پیدا می‌کند و در کمین داعش قرار گرفته و خودروی او توسط موشک «کورنت» مورد اصابت قرار می‌گیرد و در این این حادثه دو فرد سوری و یک فرد روسی و همچنین یکی از همرزمان حسن شهید می‌شوند.

پدر این شهید از پیکر پاک فرزندش سخن گفت: موشک زمانی که به آن‌ها اصابت می‌کند حسن آقا از ناحیه پهلو، شکم و کمر آسیب جدی می‌بیند و حتی یک دست او نیز از بدنش جدا می‌شود.

انتهای پیام/

منبع

روایتی متفاوت از یک آقازاده؛ از یک ژن خوب
www.yjc.news

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا