زندگی

افزایش دمای هوا در نوار شمالی کشور

افزایش دمای هوا در نوار شمالی کشور

کارشناس هواشناسی گفت: آخر هفته افزایش دمای ۵ تا ۷ درجه ای در استان‌های اردبیل، گیلان،مازندران،گلستان، خراسان شمالی و خراسان رضوی پیش بینی می شود.

افزایش دمای هوا در نوار شمالی کشور

فریبا گودرزی کارشناس هواشناسی در گفت و گو با  خبرنگار راه و شهرسازی  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه در ۵ روز آینده آسمانی صاف و جوی پایدار در اکثر مناطق کشور حاکم است گفت: امشب و فردا در برخی مناطق گیلان و مازندران، اردبیل، شمال آذربایجان شرقی، مرکز و جنوب سیستان و بلوچستان، ارتفاعات کرمان و شمال شرق هرمزگان، بارش پراکنده باران، رشد ابر ، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

گودرزی اظهار کرد: روز پنجشنبه در برخی مناطق  سواحل دریای خزر و خراسان شمالی بارش پراکنده خواهیم داشت.

کارشناس هواشناسی یادآور شد: در روز‌های پنجشنبه و جمعه در برخی مناطق سیستان و بلوچستان، ارتفاعات کرمان و شمال شرق هرمزگان در بعد از ظهر و اوایل شب رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

او اظهار کرد: پنجشنبه و جمعه شاهد افزایش دمای ۵ تا ۷ درجه ای در استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و خراسان رضوی خواهیم بود.

گودرزی افزود: امشب و فردا در برخی مناطق غرب کشور، سمنان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان به ویژه منطقه زابل و همچنین در روز‌های پنجشنبه و جمعه و شنبه در نوار مرزی جنوب، جنوب غرب و شرق کشور وزش باد نسبتاً شدید پیش بینی می شود.

او افزود: در نقاط مستعد مناطق شرق کشور شاهد خیزش گرد و خاک، کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی خواهیم بود.

گودرزی درباره آب و هوای استان تهران هم گفت: فردا آسمان تهران صاف همراه با وزش باد خواهد بود . بیشترین دمای تهران به ۳۶ درجه و کمترین آن به ۲۶ درجه می رسد.

انتهای پیام/

منبع

افزایش دمای هوا در نوار شمالی کشور
www.yjc.news

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا