زندگی

آخرین و جدیدترین آمار کرونایی استان خراسان جنوبی تا 6 خرداد 1400

آخرین و جدیدترین آمار کرونایی استان خراسان جنوبی تا 6 خرداد 1400

با ثبت یک مورد جدید فوت ناشی از کرونا در شبانه روز گذشته تعداد فوتی‌های ناشی از این بیماری در خراسان جنوبی به ۸۹۰ نفر رسید.

آخرین و جدیدترین آمار کرونایی استان خراسان جنوبی تا 6 خرداد 1400

به گزارش برنا خراسان جنوبی، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۳۴ آزمایش تشخیص کرونا در خراسان جنوبی انجام شد که مجموعا ۳۵ بیمار جدید شامل ۸ بستری و ۲۷ سرپایی شناسایی شدند.

دکتر مهدی زاده افزود: از این تعداد ۱۴ مورد از بیرجند، ۱۰ مورد از قاین، ۳ مورد از نهبندان، ۲ مورد از درمیان، ۲ مورد از سربیشه، ۱ مورد از خوسف، ۱ مورد از بشرویه، ۱ مورد از سرایان و ۱ مورد از زیرکوه بوده است.

وی گفت: همزمان در ۲۲۴ آزمایش سریع کرونا ۳۲ بیمار مبتلا به کرونا شناسایی شدند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: در حال حاضر ۲۰۴ بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های خراسان جنوبی بستری هستند که ۸۳ نفر کرونا مثبتند.

دکتر مهدی زاده گفت:از این تعداد ۱۰ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که حال ۳ نفر نامساعد است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند افزود: در شبانه روز گذشته ۵۲ بیمار با علائم تنقسی در بیمارستان‌های استان پذیرش و در همین مدت ۴۰ بیمار شامل ۱۶ بیمار کرونا مثبت با حال عمومی خوب ترخیص شدند.

دکتر مهدی زاده گفت: از ابتدای شیوع کرونا تا امروز ۱۹ هزار و ۹۲۴ بیمار کرونا مثبت بهبود یافتند یا در حال حاضر در قرنطینه خانگی به سر می‌برند.

وی افزود: تا روز گذشته ۵۷ هزار و ۵۳۶ آزمایش مولکولی تشخیص کرونا در خراسان جنوبی گرفته شده که منجر به شناسایی ۲۰ هزار و ۸۹۷ بیمار شد.

واکسیناسیون بیش از ۳۷ هزار نفر در استان

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: از آغاز طرح واکسیناسیون کرونا در استان تا کنون ۳۷ هزار و ۳۴۹ نفر از افراد گروه هدف در استان نوبت اول واکسن کرونا را  دریافت کرده اند.

دکتر مهدی زاده  افزود: ۳ هزار و ۶۵۶ نفر از این افراد نوبت دوم واکسن کرونا را نیز دریافت کرده اند.

منبع

آخرین و جدیدترین آمار کرونایی استان خراسان جنوبی تا 6 خرداد 1400
www.borna.news

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا