مجله زندگی

قیمت دلار امروز 24 خرداد 1400 چقدر شد؟

قیمت دلار امروز 24 خرداد 1400 چقدر شد؟

قیمت فروش دلار آمریکا در صرافی بانک ملی ایران به نرخ ۲۳۵۷۴ هزار تومان رسید.​

قیمت دلار امروز 24 خرداد 1400 چقدر شد؟

قیمت فروش دلار آمریکا در صرافی بانک ملی ایران به نرخ ۲۳۵۷۴ هزار تومان رسید.​

قیمت دلار  در سال اخیر با افزایش چشمگیری روبه رو بوده است. قیمت دلار در ارتباط مستقیم با تغییرات جهانی قرار دارد . قیمت دلار در روند اقتصاد و تجارت کشورها نقش بسزایی دارد و چند روزی است که نرخ ثابتی را حفظ کرده .قیمت دلار در این روزها با افت روبه رو بوده که تاثیر مستقیم دارد بر قیمت طلا و سکه . قیمت دلار را در سایت خبری خوندنی دنبال کنید.

قیمت فروش دلار آمریکا امروز دوشنبه ۲۴ خرداد در صرافی‌ ملی (بر اساس قیمت میانگین موزون نرخ بازار ارز بانک مرکزی) به نرخ ۲۳۵۷۴ تومان رسید. قیمت خرید دلار نیز در صرافی ملی ۲۳۱۰۷ تومان اعلام شد.

همچنین براساس اعلام صرافی بانک ملی ایران قیمت فروش یورو به ۲۸۷۸۵ تومان رسید و قیمت خرید یورو نیز ۲۸۲۱۵ تومان اعلام شد.

شرایط فعلی مناسب برای خرید و فروش های بلندمدت در بازار ارز نیست. این جمله ای است که این روزها از سوی تحلیل گران بازار به کرات شنیده می شود. از نگاه آن ها، در فضای کنونی، بیشتر باید به دنبال نوسان گیری در فواصل کوتاه بود. به نظر می رسد معامله گران حرفه ای بازار نیز رفتار خود را در روزهای اخیر با همین تاکتیک تنظیم کرده اند.

کف و سقف قیمت دلار در هفته گذشته بین ۲۳ هزار و ۸۰۰ تا ۲۴ هزار و ۲۰۰ تومان بود؛‌ ولی با توجه به شکست سطح حمایتی ۲۳ هزار و ۸۰۰ تومانی دلار در روز شنبه،‌ می توان انتظار سقف و کف جدیدی را برای بازار داشت. عده ای از تحلیل گران فنی عنوان می کردند که حمایت مهم فعلی اسکناس آمریکایی محدوده ۲۳ هزار و ۵۰۰ تومانی است و مقاومت جدید بازار، محدوده ۲۳ هزار و ۷۸۰ تومان خواهد بود. طبیعتا در صورت شکست مقاومت یاد شده، بازار بار دیگر با سد ۲۴ هزار و ۲۰۰ تومان رو به رو خواهد بود.

دیشب در معاملات پشت خطی، قیمت دلار توانست از مقاومت یاد شده عبور کند و به سرعت به مرز ۲۴ هزار تومانی نزدیک شود. این موضوع می تواند جریان معاملات در روز جاری را بسیار متفاوت تر از روز شنبه کند.

در روزهای اخیر معامله گران ریسک زیادی برای خرید و فروش دلار نکرده اند. گفته می شود، یکی از دلایل احتیاط معامله گران، عرضه ارزی بازارساز به صورت حواله و اسکناس بوده است. برخی معامله گران عنوان می کنند که درهم امارات توان شکست محدوده ۶ هزار و ۶۰۰ تومان را از خود نشان نداد. این مساله عامل مهمی بود که منجر به عقب نشینی خریداران شد. با این حال، درهم توان نزول به زیر حمایت ۶ هزار و ۵۰۰ تومان را نیز بروز نداده است و همین موضوع موجب شده است که فروشندگان نیز فعالیت بیشتری در بازار نکنند.

عنوان

منبع

قیمت دلار امروز 24 خرداد 1400 چقدر شد؟
www.khoondanionline.com

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا