مجله زندگی

طرز تهیه مجور کدو کرمانی محلی، ساده و خوشمزه با پنیر و شوید

طرز تهیه مجور کدو کرمانی محلی، ساده و خوشمزه با پنیر و شوید

مجور کدو یکی از انواع کوکو ها می باشد که بسیار خوشمزه است و طعمی متفاوت دارد زیرا قرار است در تهیه این غذا از پنیر فتا و کمی شوید استفاده شود، این غذا در اصل برای استان کرمان می باشد.

طرز تهیه مجور کدو کرمانی محلی، ساده و خوشمزه با پنیر و شوید

طرز تهیه مجور کدو

مجور کدو یکی از انواع کوکو ها می باشد که بسیار خوشمزه است و طعمی متفاوت دارد زیرا قرار است در تهیه این غذا از پنیر فتا و کمی شوید استفاده شود، این غذا در اصل برای استان کرمان می باشد. این کوکو از نظر اقتصادی نیز بسیار به صرفه می باشد و خیلی سریع و راحت تهیه می شود و طعم و مزه خوبی دارد. اگر شما زمان کافی برای تهیه غذا ندارید این مجور کدو را تست کنید. شما می توانید به صورت قالبی آن را تهیه کنید و یا می توانید مانند کوکو آن را سرخ کنید. این غذا کالری بسیار کمی دارد و برای افرادی که در رژیم غذایی به سر می برند و یا افراد وجترن یا همان گیاه خوار که تخم مرغ می خورند نیز بسیار مناسب است. امروز در پارسی دی مجور کدو کرمانی را به شما آموزش خواهیم داد با ما همراه باشید.

ابتدا کدو ها را بشورید پوست بگیرید و با رنده ریز آن را رنده کنید و آب کدو را بگیرید تا مجور کدو شل نشود. سیر ها را پوست گرفته و پوره کنید.

داخل کاسه همه مواد را به همراه ادویه و نمک و کدو و سیر و پنیر رنده شده بریزید و خوب هم بزنید تا مایه غلیظی بدست بیاد (بهتر است قبل از افزودن تخم مرغ ها آن ها دانه دانه جدا بشکنید تا از سالم بودن آن ها اطمینان حاصل کنید).

برای پخت در فر باید ظرف پیرکس و یا همان قالب مورد نظر را خوب چرب کنید و مواد مجور کدو را به شکل یکدست داخل قالب بریزید و سطح آن را خوب صاف کنید و در فر از قبل گرم شده به مدت ۳۰ دقیقه در دمای ۲۰۰ درجه قرار دهید تا پخته شود می توانید برای طلایی شدن روی غذا چند دقیقه گریل را روشن کنید.

اگر فر در دسترس نداشتید داخل یک تابه مقداری روغن ریخته تا داغ شود سپس با قاشق از مواد بردارید و مانند کوکو آن را سرخ کنید و یا می توانید به صورت یکدست داخل تابه پهن کرده و هر دو طرف را خوب بگذارید تا پخته شود در انتها آن را با خیارشور و کاهو و گوجه تزئین کنید. نوش جان

همچنین ببینید  

منبع

طرز تهیه مجور کدو کرمانی محلی، ساده و خوشمزه با پنیر و شوید
parsiday.com

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا