مجله زندگی

آشنایی با اسم های قرآنی زیبا پسر و دختر استخراج شده از قرآن کریم{اسم های قرآنی دختر و پسر}

آشنایی با اسم های قرآنی زیبا پسر و دختر استخراج شده از قرآن کریم{اسم های قرآنی دختر و پسر}

آشنایی با اسم های زیبا پسر و دختر استخراج شده از قرآن کریم{اسم های قرآنی دختر و پسر} در این نوشته با کل اسم های قرآنی دخترانه و پسرانه آَنا می شوید

آشنایی با اسم های قرآنی زیبا پسر و دختر استخراج شده از قرآن کریم{اسم های قرآنی دختر و پسر}

انتخاب نام نیک یکی از کارهای مهمی است که والدین باید برای فرزندانشان انجام بدهند و اسم های قرآنی یکی از اولویت های خانواده مذهبی ایرانی میباشد. در این نوشته از دلبرانه قصد داریم به معرفی ۱۴۰ نام دختر و پسر که در قرآن کریم آمده است را درج نمایم.

همچینی در ادامه میتوانید معانی نام های استخراج شده از قرآن کریم را نیز مشاهده نمایید.

امیدواریم که مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد… با ما همراه باشید

اسم های قرآنی دختر و پسر

به گزارش مجله شبانه باشگاه خبرنگاران، هرچند که ممکن است این فعالیت صورت گرفته نقص هایی هم داشته باشد. ولی در مجموع به عنوان اقدامی نوین در بهره گیری از مفاهیم و آموزه های قرآن و تلفیق آن با نیازهای عمومی جامعه می تواند موجب بسترسازی و ایجاد انگیزه برای قشرهای مختلف باشد که بیش از پیش در عرصه های مختلف از این کتاب آسمانی راهگشا و سعادت بخش بهره ببرند.

اسم های قرآنی، از روی قرآن کریم براساس یک پژوهش قرآنی و برای نخستین بار انجام شد. برای نخستین بار و طی یک تحقیق قرآنی، اسامی پسران و دختران از لابه لای آیات روحبخش قرآن کریم جمع آوری شد. حسن خسروی یک مدرس دانشگاه که بیش از ۲۵ سال است به آموزش علوم قرآنی در سطوح مختلف اشتغال دارد می گوید:

از آنجایی که بعد از تولد هر نوزاد معمولاً پس از اطلاع از صحت و سلامتی و پسر یا دختر بودن آن، موضوع انتخاب اسم اهمیت که بعضاً پاره ای مشکلات و اختلاف سلیقه ها را نیز در پی دارد، بر آن شدم تا کاری کنیم که خانواده ها راهنمایی بشوند و با مراجعه به قرآن کریم که بالاترین راهنما و چراغ هدایت ما انسان هاست، نام فرزند خود را از روی آن انتخاب کنند.

حسن خسروی در ادامه می‌گوید:

در این تحقیق قرآنی سعی شد تا اسامی رایج پرکاربرد و مقبول عامه که بیش از ۱۲۰ اسم می‌باشد استخراج و به همراه آدرس آن گردآوری و تنظیم شود، تا انشاءالله خانواده های محترم و جامعه قرآن دوست ما بتوانند با تمسک و انس با قرآن بیش از پیش از مفاهیم و مطالب انسان ساز آن بهره مند شوند. وی عنوان می‌کند: اسم های قرآنی

اتفاقاً در حین انجام تحقیق دریافتیم که چه اسامی زیبا و پرمحتوایی در میان اسامی دختران و پسران در قرآن می توان یافت که واقعاً می تواند مبنا و ملاک خوب و افتخارآمیزی برای انتخاب اسم فرزندانمان باشد؛ چرا که از جمله حقوق فرزند بر والدین آن است که نام نیک برای او انتخاب کنند و چه منبع و مأخذی بهتر از قرآن که نام فرزند خود را متبرک با اسامی قرآنی نماییم. باشد که همه ما مشمول شفاعت قرآن و عترت قرار گیریم.

خسروی در پایان می‌گوید: هرچند که ممکن است این فعالیت صورت گرفته نقص هایی هم داشته باشد ولی در مجموع به عنوان اقدامی نوین در بهره گیری از مفاهیم و آموزه های قرآن و تلفیق آن با نیازهای عمومی جامعه می تواند موجب بسترسازی و ایجاد انگیزه برای قشرهای مختلف باشد که بیش از پیش در عرصه های مختلف از این کتاب آسمانی راهگشا و سعادت بخش بهره ببرند.

اسم قرآنی پسرانه

اسم قرآنی دخترانه

اسم های قرآنی دخترانه و پسرانه

حروف الفبای فارسی | ۳۲ حروف الفبای فارسی به ترتیب از الف تا ی برای آموزش

تعبیر خواب زباله | دیدن زباله در خانه ، کیسه زباله در خواب

تعبیر خواب آشتی کردن | دیدن آشتی کرددن با دوست و دشمن در خواب

تعبیر خواب آش | دیدن خوردن آش و آش رشته در خواب

تعبیر خواب آسمان | دیدن آسمان پر ستاره ،افتادن از آسمان در خواب

تعبیر خواب آرد | دیدن آرد گند و آرد جو در خواب

تعبیر خواب آدامس | دیدن جویدن آدامس و باد کردن آدامس در خواب

تعبیر خواب آجر | دیدن دیوار آجری ، ریختن آجر در خواب

تعبیر خواب آبیاری | دیدن خواب آبیاری گل و باغ در خواب

تعبیر خواب آب دهان | دیدن تف کردن و ریخت آب دهان روی کسی در خواب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اطلاعات من را ذخیره کن تا در آینده نیازی به ورود اطلاعات نداشته باشم

منبع

آشنایی با اسم های قرآنی زیبا پسر و دختر استخراج شده از قرآن کریم{اسم های قرآنی دختر و پسر}
delbaraneh.com

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا